Такий лист надійшов на адресу «Телекритики» з ньюз-руму Національної телекомпанії України (НТКУ).
«Колектив Національної телекомпанії України звертається до колег та всіх небайдужих, хто підтримав нас у складній ситуації, коли на керівника НТКУ напала група осіб на чолі з трьома народними депутатами.
Ми добре усвідомлюємо, що пікети під ГПУ – це насамперед протест проти свавілля людей з мандатами і проти нехтування тих принципів, які обстоював Майдан. Із соромом визнаємо: коли наші колеги страждали від нападів силовиків та утисків влади, ми не вийшли разом з ними на акцію солідарності. Тепер це стало для нас гірким уроком. Добре розуміємо і власну відповідальність за професію в драматичні для народу й держави часи. Наостанок хочемо вам просто подякувати!».
Тим часом група українських журналістів звернулась з відкритим листом до керівника Inter Media Group Ганни Безлюдної і тимчасово виконуючого обов’язки генерального директора Національної телекомпанії України (НТКУ) Олександра Пантелеймонова.
Автори листа констатують, що країна опинилась на межу розколу, а мешканці Південного Сходу переконані, що владу у Києві захопили екстремісти і «бандерівці». »Це є наслідком ганебної інформаційної політики перш за все українських телеканалів із найбільшим покриттям – «Інтера» та Першого національного. Саме ці канали за часи Євромайдану були лідерами за замовчуванням інформації про злочини колишньої влади», – зазначають журналісти.
У зверненні названі порушення журналістських стандартів, яких припустились «Інтер» і Перший національний – викривлення інформаційної картини за рахунок незбалансованості подачі як фактів, так і коментарів, грубе порушення стандартів балансу думок, піддання сумніву достовірності інформації.
«Після зміни влади вищезазначені телеканали різко змінили риторику та почепили логотип «Єдина країна», а їх журналісти і ведучі перейшли «на сторону добра». Деякі із них без жодного докору совісті записали відеозвернення із закликом зберегти країну», – йдеться у зверненні журналістів.
Через автори звернення просять керівників каналів пояснити, чому протягом трьох місяців вони допускали дезінформацію в ефірі, діяли в інтересах Януковича і його команди, тим самим нагнітали ворожнечу між різними соціальними группами в країні.
Звернення підписали 17 журналістів, репортерів, телеведучих і оглядачів різних ЗМІ.
Подаємо текст звернення повністю:
«Керівнику Inter Media Group Ганні Безлюдній
Т.в.о НТКУ Олександру Пантелеймонову
Звернення
Україна опинилася на межі розколу. На Південному Сході мешканці нашої країни до цих пір думають, що владу захопили радикали і екстремісти, а жителям Криму сняться натовпи «бендерівців» і фашистів, які от-от увірвуться в їхні домівки.
Це є наслідком ганебної інформаційної політики перш за все українських телеканалів із найбільшим покриттям – «Інтера» та Першого національного. Саме ці канали за часи Євромайдану були лідерами за замовчуванням інформації про злочини колишньої влади: викривляли інформаційну картину за рахунок незбалансованості подачі як фактів, так і коментарів; грубо порушували стандарти балансу думок; піддавали сумніву достовірність інформації.
Після зміни влади вищезазначені телеканали різко змінили риторику та почепили логотип «Єдина країна», а їх журналісти і ведучі перейшли «на сторону добра». Деякі із них без жодного докору совісті записали відеозвернення із закликом зберегти країну.
Через це ми, журналісти та репортери, телеведучі і оглядачі просимо керівників каналів, керівників інформаційних департаментів та редакцій новин пояснити українському народу причину того, чому ви протягом трьох місяців допускали дезінформацію в ефірі, діяли в інтересах Януковича і його команди, тим самим нагнітали ворожнечу між різними соціальними групами.
Звернення підписали:
Володимир Мула, керівник проекту «ТелеПростір»;
Микола Васильков, телеведучий;
Володимир Віжняк, випусковий редактор каналу «24»;
Віталій Дехтярьов, директор компанії «FM-TV»;
Сергій Тищенко, парламентський оглядач;
Лілія Кос, журналіст продакшн-студії «FM-TV»;
Олександра Крохмаль, репортер;
Вікторія Олійник, ТРК «Люкс»;
Єлизавета Симфорова, «1+1»;
Роман Ямкач, канал «Україна»;
Рімма Канівець, журналіст;
Наталка Зубар, голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг»;
Артем Вакалюк, головний редактор видань Media Business Reports та Content Report;
Олександр Глущенко, медіа-експерт;
Юрій Федчак, кореспондент;
Святослав Гринчук, журналіст;
Олександр Остапа, журналіст».
Нагадаємо, Генеральна прокуратура (ГПУ) доручила Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення та Службі безпеки України негайно провести перевірку щодо порушення чинного законодавства щодо реалізації національної інформаційної політики у попередніх діях керівництва Національної телекомпанії України (НТКУ).
Народні депутати від фракції «Свобода» 18 березня тиском змусили тимчасово виконуючого обов’язки генерального директора Національної телекомпанії України (НТКУ) Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення.