Калуська міська рада просить створити державну комісію для напрацювання пропозицій щодо шляхів вирішення екологічних проблем Калуської ТГ.
На черговій сесії депутати підтримали відповідне звернення до президента України та Кабінету міністрів.
Техногенно-екологічна ситуація на території Калуської міської територіальної громади різко погіршується у зв’язку з активізацією процесів просідання земної поверхні в с. Кропивник Калуського району на землях сільськогосподарського призначення. Просідання земної поверхні відбулося над гірничими виробками двох рудників «Ново-Голинь» та «Голинь», що свідчить про активізацію процесів деформації гірничого масиву.
За словами місцевих науковців, висота виробленого простору під окремими територіями в сумі становить близько 80 м. За прогнозними оцінками, процес зсуву гірничого масиву і деформації земної поверхні, який проявляється у вигляді утворення мульд просідання, продовжуватиметься і надалі.
З метою зниження соціальної напруги серед населення та стабілізації екологічної ситуації на території Калуської міської територіальної громади, розгляду питання відселення мешканців, житлові будинки яких розташовані у небезпечній зоні, у зв’язку з неможливістю вирішення даного питання силами Калуської міської ради, депутати просять посприяти вирішенню проблемних питань громади на державному рівні, а саме: розглянути можливість створення Державної комісії з представників Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, науковців, представників центральних, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших компетентних органів для виїзду до Калуської міської територіальної громади та вивчення питання на місці для напрацювання пропозицій щодо шляхів вирішення екологічних проблем.