Екологічна ситуація на Калущині потребує негайного втручання вищого керівництва держави, оскільки може перерости у техногенну, екологічну та соціальну ситуацію транскордонного характеру. В цьому переконані депутати Калуської міської ради, які розглядали дане питання на черговій сесії.
У межах території Калуської міської територіальної громади та її промислової зони (Калуського промвузла) знаходяться території, на яких відбуваються такі небезпечні явища, як зсуви земної поверхні, карстові утворення, а також засолення водоносного горизонту, поверхневих та ґрунтових вод, йдеться в сюжеті ТРК “РАІ”.
Ареали засолення, що сформувалися внаслідок активного вимивання солей із хвостосховищ, солевідвалів, що витискається із затоплених шахтних виробок, розширюються. Розвиток таких процесів призвів до забруднення водоносного горизонту та загрожує втратою головної водозабірної станції «Добровляни» (а це 90% водопостачання міста). Тож депутати підготували звернення до Кабінету Міністрів України, та народних депутатів від Калущини Едуарда Прощука та Олега Марусяка.
“Розглянути можливість створення міжвідомчої комісії з представників центральних, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших компетентних органів для виїзду до Калуської міської територіальної громади та вивчення питання на місці, з метою напрацювання пропозицій щодо шляхів вирішення екологічних проблем Калуського гірничопромислового району”, – розповів заступник начальника управління з питань НС Олег Тарбєєв.
Слід зазначити, що в зону просідання потрапляють понад тисяча індивідуальних житлових будинків м. Калуша, сіл Сівка-Калуська та Кропивник. Загальна кількість людей, що підлягають відселенню, складає 4 238 осіб.