Онлайн TV FM радіо FM пауза

Нацбанк виводить з обігу монети номіналом 25 копійок та банкноти старих зразків до 2003 року

image 4 - Нацбанк виводить з обігу монети номіналом 25 копійок та банкноти старих зразків до 2003 року - rai.ua Гроші

Національний банк України повідомив про майбутні зміни у банкнотно-монетному ряді гривні для оптимізації готівкового обігу.

Про це повідомляє РАІ з посиланням на Івано-Франківську облдержадміністрацію.

Зокрема, йдеться про такі кроки регулювання готівкового обігу:

  • Монети номіналом 25 копійок та усі банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу під час здійснення розрахунків готівкою та будуть вилучені з обігу з 1 жовтня 2020 року.
  • Національний банк буде активніше виводити з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні і монети 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх на відповідні обігові монети зразка 2018 року.

Про це оголосив оголосив заступник голови Національного банку Олексій Шабан під час пресбрифінгу.

«Ми продовжуємо наводити лад у готівковому обігу та приводити його до світових стандартів, – розповів Олексій Шабан. – Головна мета наших рішень – спростити готівкові розрахунки та підвищити їхню зручність для користувачів. Також ми дбаємо про економічну доцільність та підвищення якості готівки у обігу».

Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та усі банкноти старих зразків (до 2003 року) на монети та банкноти інших номіналів та зразків упродовж наступних трьох років:

  • упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно – в усіх відділеннях українських банків;
  • упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль, ПУМБ).

1 жовтня 2020 року Національний банк активніше вилучатиме з обігу паперові банкноти номіналом 1 і 2 гривні та монети 1 гривня 1996 року золотистого кольору.

На відміну від 25 копійок та старих банкнот, уведених у обіг до 2003 року, вони поки що залишаться у готівковому обігу. Але ті банкноти і монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг, вони замінюватимуться відповідними номіналами обігових монет зразка 2018 року сріблястого кольору.

Вилучені з обігу монети та банкноти будуть утилізовані Національним банком. Утилізція монет відбуватиметься шляхом знищення на них мотивів зображень на спеціальному обладнанні, а метал піде на переплавку.

Банкноти будуть утилізовані у повністю автоматичному режимі за допомогою  спеціального сучасного обладнання з он-лайн модулями для знищення – поріжуться на дрібні частини (шредінг), після чого ця здрібнена маса утилізується на полігонах твердих побутових відходів.

Для полегшення готівкових розрахунків в Україні можуть застосовуватися правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги)  до сум, кратних 10 копійкам, що діють у Україні із 2018 року.

У перспективі банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів. Так він наблизиться до найпоширенішої світової практики: усього залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua