Онлайн TV FM радіо FM пауза

До місцевих бюджетів Галицького району надійшло більше 6 млн.гривень акцизного податку

У 2015 році до суб’єктами господарювання, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів сплачено до місцевих бюджетів 6,1 млн.гривень акцизного податку. Про це повідомила завідувач координаційно-моніторингово сектору Галицької ДПІ Оксана Кердяк.

За словами посадовця, суб’єкти господарювання, які торгують нафтопродуктами (АЗС) сплатили 4,3 млн.гривень, це більше 70 відсотка загальної суми надходжень акцизного податку, решта-1,8 млн.гривень поступило за рахунок реалізації алкогольно-тютюнових виробів. Більшість платників даного податку -фізичні особи-підприємці, їх налічується 209 , решта- 29 платників юридичні особи.

Податківці нагадують, акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами введено в дію з початку 2015 року. Платниками акцизного податку є суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, до яких належать алкогольні напої, тютюнові вироби, вина та нафтопродукти. З 1 липня цього  ж року до алкогольних товарів віднесено пиво, за продаж якого теж сплачується акцизний податок. Ставка акцизного податку становить 5 відсотків від обсягу реалізованого підакцизного товару.Акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку окремо.

 

Граничний термін подання податкової звітності неприбутковими установами та організаціями – 29 лютого 2016 року

Державна фіскальна служба України листом від 04.01.2016 №102/7/99-99-19-02-01-17 надала роз’яснення, зокрема щодо подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій.

Як відомо, 13 серпня 2015 року набув чинності Закон України від 17.07.15 №652-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій”, яким внесено зміни, зокрема до статті 133 ПКУ та визначено умови, за яких неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств.

До затвердження Кабінетом Міністрів України нового «Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій» включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру для цілей подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій у частині застосування ознаки неприбутковості необхідно керуватися наказом Мінфіну від 24.01.13 №37 “Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій”.

Крім того, до затвердження нового Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затверджений наказом Міндоходів від 27.01.2014 №85.

Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій за 2015 рік необхідно подати не пізніше 29 лютого 2016 року.

 

 

 

Порядок обрання або підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за  2015 рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, та мають у власності, оренді сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду внутрішніх водойм (озера, ставки та водосховища), мають право на набуття статусу платника єдиного податку четвертої  групи у 2016 році.

Отже, для набуття і підтвердження  такого статусу сільськогосподарські товаровиробники повинні не пізніше 20 лютого 2016 року подати:

 – загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень)), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу (державній податковій інспекції) за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);

– звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу (державній податковій інспекції) за місцем розташування такої земельної ділянки;

– розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва за 2015рік  – контролюючим органам (державним податковим інспекціям) за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок;

– відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам (державним податковим інспекціям) за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

Форма податкової декларації платника єдиного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», яким затверджено зокрема і форму Податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

 

 

2ДПІ у Галицькому районі

 

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua