Онлайн TV FM радіо FM пауза

Коли змінюються показники, що відображені у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ?

Показники, які відображаються у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ, є складовими формули, що перераховані у Податковому кодексі України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями та постанові Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість». За такими складовими формула розраховує суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційну суму).

Такі показники змінюються по мірі надходження до системи електронного адміністрування ПДВ інформації про зареєстровані податкові накладні, розрахунки коригування до них, митні декларації та аркуші коригування до них, зараховані на електронний рахунок кошти, подану податкову звітність.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101).

Графік роботи Центрів обслуговування платників податків ДФС Івано-Франківщини на новорічні свята

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області повідомляє, що з метою якісного обслуговування платників податків та створення комфортних умов при поданні податкової звітності Центри обслуговування платників Івано-Франківщини у період новорічних свят працюватимуть за наступним графіком.

31 грудня 2015 року – робочий день до 17 год.00 хв.;

2,9 січня 2016 року – робочі дні у режимі чергування до 16 год.00 хв.;

8 січня 2016 року – робочий день у режимі чергування до 18 год.00 хв.;

4,5 січня 2016 року – робочі дні;

6 січня 2016 року – робочий день до 17 год.; 

1,7,10 січня – вихідні дні.

Хто є платником земельного податку за ділянку, яка перебуває у власності громадянина, засновника фермерського господарства?

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).

Згідно із статтею 269, 270 ПКУ платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ).

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 ПКУ).

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III зі змінами та доповненнями право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.

Оскільки платником земельної ділянки є власник земельної ділянки, то фізична особа (засновник фермерського господарства), що отримала правовстановлюючий документ на земельну ділянку, в якому визначено цільове призначення земельної ділянки – для ведення фермерського господарства, сплачує земельний податок за вказану земельну ділянку. Нарахування фізичній особі (громадянину) сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають податкові повідомлення-рішення платникові до 1 липня поточного року (п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 112.01).

ДПІ у Галицькому районі

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua