З 1 січня 2016 року передбачається впровадження економічної частини Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони. Угоду ратифіковано Законом України «Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, з іншої сторони» від 16 вересня 2014 року № 1678-VII.
Одним із ключових моментів положень цієї Угоди є поступове створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Реалізація цього питання тісно пов’язана з митно – тарифним регулюванням.
Угода передбачає перехідний період, що не перевищує 10 років починаючи з дати набрання чинності. Кожна сторона зменшує або скасовує мито на товари, що походять з іншої сторони, відповідно до Графіків.
Для цілей надання тарифних преференцій (звільнення від сплати мита) у Протоколі І «Щодо визначення концепції «товарів, що походять з певної країни» і методів адміністративного співробітництва» зазначено надання яких документи є підтвердженням країни походження товарів.
Також визначено, що видача сертифікатів походження форми «EUR.1» і перевірка їх достовірності здійснюється митними органами договірних сторін.
З метою імплементації Угоди Міністерством фінансів України від 18 листопада 2014 року видано наказ № 1142 «Порядок заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення «EUR.1» відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, з іншої сторони.
У разі отримання статусу уповноваженого експортера, підприємства –експортери отримають можливість під час декларування товарів самостійно засвідчувати походження товарів без обов’язкового надання митним органам країни ввезення сертифікату походження. З метою забезпечення міжнародних зобов’язань України Міністерством фінансів видано наказ від 07.10.2014 № 1013 «Про Порядок надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера».
Ви запитували: Яка сума нарахованого доходу відображається у рядку «Військовий збір» податкового розрахунку за ф. 1ДФ?
Порядок відображення відомостей у розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» податкового розрахунку за ф. 1ДФ визначено п. 3.11 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зокрема:
у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 103.25).
Підвищена податкова соціальна пільга працюючому студенту
Відповідно до статті 169 розділу IV Податкового кодексу України студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 відсотків при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує у 2015 році 1710 грн.
При цьому, податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету.
Враховуючи вищевикладене, якщо студент, отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується.
У разі, якщо студент, який не отримує стипендію або отримує спонсорську стипендію і одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, такий студент має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 % при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує у 2015 році – 1710 грн. При цьому він повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію.
ДПІ у Галицькому районі