Онлайн TV FM радіо FM пауза

Цьогоріч галицькими страхувальниками направлено на соціальні виплати більше 66 млн.гривень ЄСВ

Саме таку суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року перерахували до бюджету підприємства та підприємці району. Зокрема, у вересні поточного року страхувальники сплатили 7,8 млн.гривень внеску. Про це повідомила начальник ДПІ у Галицькому районі Олександра Верещак.

 Переважна більшість працедавців району дбає про забезпечення повноти  даного платежу, від якого сьогодні залежить підтримання соціального статусу         найбільш вразливих верств населення. Найбільшими платниками єдиного соціального внеску в Галицькому районі є бюджетні установи та  житлово-комунальні підприємства.

Нагадуємо, що роботодавці нараховують єдиний внесок на суму нарахованої  зарплати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.  Якщо база нарахування єдиного внеску, а саме заробітної плати, лікарняні, декретні (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Умовою застосування цієї норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.

Вимога про нарахування єдиного внеску виходячи з розміру мінімальної зарплати не поширюється на сумісників, працівників – інвалідів та осіб, яким надана відпустка без збереження зарплати на період проведення АТО.

Розмір мінімальної заробітної плати з 1 вересня зріс і становить 1378 грн.

Від галицьких платників надійшло більше 5,5 млн.гривень військового збору.

За січень-вересень 2015 року платники податків спрямували на підтримку армії 5,58 млн.гривень військового збору. Зокрема, у серпні поточного року до державного бюджету надійшло 0,7 млн.гривень збору. Про це повідомила начальник ДПІ у Галицькому районі Олександра Верещак.

 Посадовець зазначила, що платники податків району добре усвідомлюють, що кожна сплачена гривня з їх доходів, буде спрямована на зміцнення обороноздатності нашої держави, на утвердження довгоочікуваного миру в східних регіонах.

Нагадуємо, що платниками збору є фізичні особи – резиденти (нерезиденти), податкові агенти. Для резидента – це загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи – доходи (прибутки), отримані з джерел за межами України.

 Об’єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Щодо податкового агента, то він зобов’язаний утримувати збір за ставкою 1,5%  із суми оподатковуваного доходу, який нараховує (виплачує, надає) на користь платника-фізичної особи, за його рахунок. Оподаткування військовим збором доходів громадян подовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Чи користуються пільгами щодо сплати земельного податку іноземні громадяни

Відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями від сплати земельного податку звільняються інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для вказаних категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Відповідно до норм ст. 121 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року N 2768-III зі змінами та доповненнями право на безоплатне отримання із земель державної або комунальної власності земельних ділянок, у межах зазначених граничних норм, мають громадяни України.

Іноземні громадяни та особи без громадянства не мають права набувати права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Враховуючи зазначене, іноземні громадяни та особи без громадянства не користуються пільгами щодо сплати земельного податку.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 112.04).

ДПІ у Галицькому районі

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua