Впродовж січня-червня поточного року галицькими платниками сплачено до Зведеного бюджету 199,7 млн.гривень платежів, що на 44,2 млн.гривень більше аналогічного періоду минулого року. До державного бюджету поступило коштів в сумі 51,4 млн.гривень, до місцевих бюджетів-148,3 млн.гривень. Про це повідомила в.о. начальника ДПІ у Галицькому районі Олександра Верещак.
Основна частина коштів, що поповнила дохід державної казни, від сплати екологічного податку -25,7 млн.гривень або 50 відсотків суми поступлень. В доходах державного бюджету значну частку також складають поступлення податку на доходи фізичних осіб- 8,9 млн.гривень, податку на додану вартість -5,0 млн.гривень.
Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб.Так, з початку року фактично надійшло 26,8 млн.гривень ПДФО, що становить 18 відсотків суми поступлень. За рахунок екологічного податку місцевий бюджет поповнився на 102,7 млн.гривень, що складає більше 69 відсотків загальної суми надходжень. За користування землею галицькі платники сплатили до бюджету 4,5 млн.гривень.
Крім цього, у січні-червні поточного року забезпечено збір акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в сумі 2,4 млн.гривень.
Галицькі платники сплатили більше 6 мільйонів гривень на допомогу армії
Саме стільки військового збору сплачено мешканцями Галицького району починаючи з 3 серпня 2014 року з початку запровадження військового збору.
Зокрема, за 6 місяців поточного року платниками спрямовано до бюджету 3,6 млн. гривень збору. Про це повідомив на семінарі платникам начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Галицькому районі Микола Петровський.
Посадовець зазначив, що галичани відповідально ставляться і до нарахування і до сплати військового збору. Левову частку збору склали надходження від підприємств паливно-енергетичної галузі, бюджетних установ.
Нагадаємо, згідно зі змінами до Податкового кодексу, справляння військового збору продовжено до набран
ня чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Одночасно розширено базу оподаткування військовим збором, відтепер оподаткуванню підлягають всі доходи визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких доходів, крім зарплати та прирівняних до неї виплат, відносяться орендна плата, з чистого доходу ФОП, який перебуває на загальній системі оподаткування, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини, інвестиційний прибуток та інші доходи. Ставка збору становить – 1,5% від об’єкта оподаткування.
ДПІ у Галицькому районі