З початку року рентна плата за спеціальне використання води до бюджету становить 4,5 млн. гривень. Це на 0,6 млн. гривень більше, ніж надходження збору за спеціальне використання водних ресурсів у січні-квітні 2014 року. Про це повідомив заступник начальника ДПІ у Галицькому районі Сергій Канюка.
За словами посадовця, половина надходжень рентної плати поповнила місцевий бюджет. Наразі, в Галицькому районі платниками рентної плати за спеціальне використання води є 77 суб’єктів господарювання, в тому числі- 32 юридичні особи.
Нагадаємо, що платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва. Не є платниками рентної плати водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення.
З 1 липня роздрібна торгівля пивом здійснюється за наявності ліцензії
Згідно з нормами Закону України від 28 грудня 2014 року № 71- VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв – нагадують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.
Крім того, згідно з частиною дванадцятою статті 15 Закону N 481 від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Таким чином, суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, необхідно з 1 липня 2015 отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов’язковим обладнанням місця торгівлі РРО.
Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається за заявою суб’єкта господарювання. При цьому, у заяві додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень цих РРО (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.
Ліцензія видається на підставі заяви та документів, перелік яких визначено Законом України від 19.12.1995 року № 481/95, поданих суб‘єктом господарської діяльності (особисто або через представника, або надіслані рекомендованими листами) до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області або до Центру обслуговування платників за місцем провадження торговельної діяльності.
Для реєстрації РРО необхідно звертатися до податкової інспекції за основним місцем обліку
Для реєстрації реєстратора розрахункових операцій суб’єкт господарювання (або ним уповноважена особа) повинен звернутися до органу державної фіскальної служби за основним місцем його обліку, як платника податків, – наголошують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.
Тобто, придбавши у виробника касової техніки або Центру сервісного обслуговування (ЦСО) РРО, суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи-підприємці), подають до органу фіскальної служби за місцем реєстраціїтакі документи:
– заяву про реєстрацію РРО;
– копію документа, що підтверджує право власності або користування РРО;
– копію документа на розміщення господарської одиниці, де буде застосовуватися РРО;
– копію договору суб’єкта господарювання з сервісним центром про технічне обслуговування та ремонт РРО.
Подання документів для реєстрації РРО можливо і в електронній формі.
Органом ДФС приймається рішення про можливість реєстрації РРО, формується та резервується фіскальний номер РРО, а також видається суб’єкту господарювання відповідна довідка, яка дійсна протягом п’яти робочих днів.
Протягом п’яти робочих днів з дати видачі довідки про резервування фіскального номера суб’єкт господарювання забезпечує переведення РРО у фіскальний режим роботи: занесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізацію та опломбування РРО в ЦСО.
Для завершення процедури реєстрації РРО суб’єкт господарювання до закінчення терміну дії довідки про резервування фіскального номера надає до органу ДФС копію довідки про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО виданий ЦСО.
Після отримання належним чином оформлених документів орган ДФС не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційної системи ДФС та надає суб’єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО, що засвідчує реєстрацію РРО в органі ДФС.
Нагадаємо, що платники єдиного податку третьої групи зобов‘язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій з 01.07.2015 року, а платники єдиного податку другої групи – з 01.01.2016 року.
ДПІ у Галицькому районі