Про це розповіла новообраний депутат від партії Галина Третьякова, передає Соцпортал з посиланням на УНН.
«Сьогодні розмовляла про верифікації всіх соціальних виплат. Пенсійний фонд – це 400 з гаком від всіх соціальних виплат – а їх там більше 700 млрд. Пенсійний фонд – один із. Загалом, інвентаризувати і перевіряти треба все. Розмовляла навіть з нашим антикорупційним комітетом, про те, що нам потрібно відпрацьовувати цей механізм», – пояснила вона.
Третьякова розповіла, що вона раніше вже входила раніше в усі робочі групи, які займалися верифікацією соцвиплат. У зв’язку з цим вона знає, що Міністерство фінансів України три роки тому мало намір створити департамент, який би займався верифікацією.
«Після цього у них там не вийшла ця робота, з різних причин, в тому числі тому, що були порушені функції, які на законодавчому рівні не визначено – а значить там було помічено порушення. Мінфін відпрацював закон “Про верифікацію” (законопроект – Ред.), Він був розміщений на сайті Мінфіну, але навіть не був внесений Кабінетом міністрів до Верховної Ради », – повідомила депутат.
Як саме будуть проводити верифікацію – невідомо. У вже розробленому законопроекті пропонують створити єдину інформаційну платформу, куди буде стікатися інформація з різних реєстрів, держвідомств. Доступ до цієї платформи обмежать, що забезпечить збереження персональних даних. Подібні бази інформації існують і в інших країнах.
Згідно з пропозицією уряду, інформація про кожного, хто звернувся за допомогою, потрапить на спеціальну платформу. Тут можна буде побачити все: відкриті банківські рахунки і залишки по ним, інформацію про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової і т.д. Крім того, платформу будуть поповнювати даними з різних реєстрів. Зареєстрована машина або нерухомість, велика покупка – все це можна відстежити через реєстри або банківський рахунок.
Перевіряти хочуть в три етапи: до того, як дати допомогу, під час отримання допомоги і після. Згідно із законопроектом, якщо, наприклад, субсідіант почав заробляти більше і втратив право на знижку, Міністерство фінансів має право ще три роки після цього стежити за ним. “Дозволяється верифікація інформації про реципієнтів, які не отримують допомогу в період до 3 років”, – йдеться в законопроекті.
Всі новини про пенсії в Україні читайте в разділі #Соціалка на Соцпорталі.