Міністр-блогер навіть показала наукові дослідження щодо нецензурної лексики та її впливу на людину, пише видання Znaj.ua.
В.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун відреагувала на скандальний законопроект “Про протидію лихослів’ю”. Супрун навіть заявила, що лайка може бути корисною для здоров’я.
Відповідний допис вона опублікувала на особистій сторінці у соціальній мережі Facebook.
“Влучно і точно застосована лайка, що описує наше ставлення до ситуації, і не спрямована образити співрозмовника, корисна для здоров’я. Дослідження показують, що саме така лайка і застосовується в побуті найчастіше. Вона призводить до нейтральних чи позитивних наслідків“, – зазначила Супрун.
За словами очільниці Міністерства охорони здоров’я, розуміти та висловлювати свої емоції – корисно для здоров’я та загального самопочуття люди. Супрун звернула увагу на той факт, що, коли людина реагує нецензурною лексикою на складну неприємну ситуацію, а не на людину, то відчуває полегшення.
“У цьому разі наше обурення новинами, біль при тренуванні, травмі, тривожність, подив чи переляк знаходять миттєве і досить точне вираження, на що мозок реагує виділенням ендорфінів. Ці нейромедіатори беруть участь в знеболенні чи задоволенні“, – пояснила вона.
Посилаючись на наукові дослідження, Супрун вказала на ефективність лайки в тому, що вона може зменшити біль і підвищити больовий поріг. При цьому вона підкреслила, що матюками слід саме послуговуватися в найпотрібніший момент, а не розмовляти ними постійно. Інакше мозок звикає і перестає сприймати лайку як щось екстраординарне.
Вона нагадала також про існування хвороби, що має назву синдром Турета. Так, 10-20% людей із синдромом Туретта можуть вдаватися до потоку лайливих слів, коли налякані чи збуджені. Також симптомом деяких хвороб є стан афазії. У людей з нею порушена мова та її розуміння, але матюкатися вони подекуди можуть чудово.
“Науковці пояснюють це тим, що лайка не сприймається нашим мозком буквально. Ми не уявляємо саме те, що чуємо і кажемо, та апелюємо саме до прикрої обурливої ситуації, а не статевих органів, приміром“, – пояснила Супрун.