Психологи розповіли, як треба виховувати дитину, яка все робить повільно, щоб не нашкодити її психічному і емоційному розвитку.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Наша мама“.
Батьки нерідко стикаються з ситуацією, коли дитина робить все повільно – дорослі починають дратуватися і стають емоційно неврівноваженими щодо дитини, однак все, що треба знати – вашому малюку просто потрібно більше часу.
1. Якщо дитина повільно збирається, не сваріть її через це. Постарайтеся зрозуміти причину сповільненості, частіше хваліть малюка, коли він впорався з чимось швидше звичайного.
2. Не зловживайте зайвою турботою, намагаючись допомогти дитині в будь-якій ситуації, інакше його власні навички не розвинуться належним чином.
3. Спробуйте звертатися до малюка з періодичними проханнями про допомогу. Зазвичай це знаходить відгук і бажання в дитині зробити все швидше і якісніше, адже його просить мама.
4. Вчіть дитину на своєму прикладі. Збирайте все необхідне для власних ранкових зборів з вечора, щоб не поспішати вранці.
5. Не давайте малюкові завдання, які вимагають підвищеної концентрації уваги (більше 15-20 хвилин). Від подібних прохань такі діти швидко втомляться.
6. У випадку з перемиканням з одного роду діяльності на інший – давайте дитині час звикнути до того, що їй потрібно робити іншу справу.
Нагадаємо, вчені дійшли висновку, що діти, які займаються музикою, краще своїх однолітків справляються з точними науками і мовними тестами.