За 2017 рік українські експортери продали за кордон товарів та послуг майже на 1 мільярд доларів США. Проте не всі іноземні споживачі справді знали, що купили товар, вироблений в Україні. Українські товари та послуги банально упродовж десятиліть потерпали через поганий імідж. І лише кілька років тому ставлення до “made іn Ukraine” почало змінюватися… і не в європейців, а у самих українців. Коли українці побачили успішні експортні історії колег, з’ясувалося, що й іноземці можуть високо оцінити наші товари та послуги.
Адже останні просто стомилися від низькосортних товарів китайського виробництва. Які, втім, заполонили і українські ринки. Наші співрозмовники переконані, успішно просувати свій бренд за кордоном їм вдалося не завдяки експортоорієнтованій політиці держави, а через розвиток інтернет-майданчиків.
У компанії Google підтверджують, завдяки продажу малими підприємцями дитячих іграшок і живих вівць онлайн, Google примножив свої доходи за минулий рік на нечувані 75%. Аби зупинити негативну динаміку із українськими брендами за кордон, минулого тижня Кабімін створив Експортно-кредитне агентство, мета якого надаватиме підтримку у вигляді страхування і гарантій за договорами експортерів. Також передбачили часткову компенсацію відсоткової ставки за кредитом.
Для української економіки дуже важливо зберегти і розвинути таких підприємців. Окрім того, що експортери генерують близько 50% приросту економіки щороку, такий бізнес сприятиме переходу України від статусу сировинного придатку Європи до повцінного експортера товарів і послуг з доданою унікальною вартістю.

