Онлайн TV FM радіо FM пауза

Французький монетний двір постачає валюту в інші країни (відео)

Тайці, які купують їжу на місцевому ринку в Бангкоку, можливо, і не підозрюють, що деякі з монет у їхніх кишенях прибули з іншого куточка землі, подолавши понад 9000 кілометрів.

Таїланд — серед десятків країн, які частково або повністю друкують свої дрібні гроші на іноземних монетних дворах. Причина в тому, що не вистачає підприємств і фахівців, а на наявних фабриках продуктивність невисока.

На фабриці Паризького монетного двору в передмісті Бордо з конвеєра сходять пакети зі свіжовідчеканеними сатангами — тайськими монетами, що дорівнюють одній сотій бата. Незабаром вони вирушать у інший кінець світу.

Відтоді як у грудні 2016 на трон у країні зійшов новий король Маха Вачіралонгкорн, постала необхідність замінити зображення його шанованого батька короля Пхуміпона Адульядета.

Тайський національний монетний двір відправив шаблон до Франції. А тут майстер гравіювання Ніколя Козон з колегами втілив його в металі й тепер чекає остаточного затвердження, щоби почати виробництво.

Деякі замовлення вимагають повної зміни дизайну. Наприклад, таке нещодавно надійшло зі Саудівської Аравії.

Близько 50 країн карбують монети за кордоном. І Паризький монетний двір — один із лідерів ринку. Його головні конкуренти — монетні двори Канади й Великобританії.

https://www.youtube.com/watch?v=pCgOswntmRA
А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua