Онлайн TV FM радіо FM пауза

Іноземні раки загрожують Берлінському парку

Озера берлінського парку «Тіргартен» заполонили чужинці, і біологи б’ють на сполох. Це річкові луїзіанські раки. Вони так розмножилися, що на них можна натрапити навіть на стежках. Європейська комісія включила луїзіанських раків до свого списку чужорідних видів, яких потрібно винищити на території Євросоюзу. Усе тому, що вони загрожують місцевій флорі й фауні.

Юрген Гетте, голова комітету з озеленення району Мітте: «Ці раки — всеїдні. Харчуються майже всім підряд, що знаходять. Це рослини, ікра риб і жаб. Це може знищити цілі місцеві види. Ці раки також є переносниками чуми ракоподібних. Це грибкова хвороба, проти якої самі вони мають імунітет, але будь-яких місцевих раків вона може заразити і вбити».

Батьківщина луїзіанських раків — США. Виникає питання: як вони потрапили до берлінського парку? У німецькому Союзі охорони природи та біорізноманіття вважають, що це справа рук недобросовісних приватних власників.

Катрін Кох, представник Союзу охорони природи Німеччини (NABU): «Ми закликаємо людей нести відповідальність за своїх вихованців. Не можна так просто викинути ссавця: кішку або собаку. Те ж саме стосується й водних тварин: риб, черепах й ось цих луїзіанських раків. Ми, чесно кажучи, трохи здивовані, що їх просто взяли й випустили в дику природу».

Місцевий департамент охорони природи почав вживати заходів. Раків у парку тепер збирають. За словами природоохоронців, робити це складно — прісноводні добре маскуються. Але найближчими тижнями раків і далі наполегливо збиратимуть.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua