Хтось стверджує, що позбутись відчуття гніву, самотності, образи чи внутрішнього негативу можна, переглядаючи фільми, слухаючи улюблену музику або ж для цього має минути певний час. Але все набагато простіше — дозвольте комусь вас обійняти. Адже обійми приносять неабияку користь організму, пишуть Мізки.ком.
Так звана терапія обіймами — надзвичайно дієвий метод лікування. Дослідження показують, що обійми, як і сміх, ефективні під час лікування різних недуг, а також допомагають позбутись депресії та стресу.
За словами вчених, правильні глибокі обійми, коли серця двох людей немов торкаються один одного, приносять неабияку користь, а саме:
- Обійми викликають відчуття довіри та безпеки. Це допомагає поводитись більш впевнено та відкрито.
- Обійми здатні підвищувати рівень гормону, який допомагає позбутись відчуття самотності та гніву (окситоцину).
- Довгі обійми сприяють виділенню гормону щастя (серотоніну). Саме завдяки ньому у людини піднімається настрій і з’являється відчуття щастя.
- Обійми зміцнюють імунну систему.
- Обійми здатні підвищувати самооцінку. Коли наші рідні обіймають нас, то проявляють не лише свою любов, а й показують те, що ми — особливі. Такі відчуття та асоціації притаманні кожній людині ще з дитинства.
- Завдяки обіймам розслабляються м’язи, знімається напруга та стрес, а також — втамовується біль.
- Обійми позитивно впливають на нервову систему, заспокоюючи її та покращуючи емоційний стан людини.
- Обійми вчать нас дарувати та приймати, адже в будь-якому з цих випадків ви почуватиметесь краще.
- Дія обіймів схожа на медитацію та сміх. Вони вчать нас відпускати погане і насолоджуватись теперішнім моментом; допомагають об`єднати серце, почуття та дихання.
- Енергія, якою між собою обмінюються люди, обіймаючи один одного, — це внесок в їхні стосунки. Він спонукає до співчуття та розуміння. Це той випадок, коли 1+1=3, тому що приходить розуміння, що ціле — більше, ніж сума його частин. І ця взаємодія, найімовірніше, приведе до безпрограшних результатів.
Для виживання людині потрібно, щоб її обнімали 4 рази на день, 8 раз — для підтримки, і 12 — для особистого зростання та розвитку, американський психолог Вірджинія Сатир
Не потрібно чекати відповідного моменту, щоб обняти близьку людину! Робіть це кожного разу, коли є нагода, адже обійми дарують радість та відчуття того, що людину люблять та турбуються про неї.