В Італії на першому каналі державної телекомпанії змушені були закрити телешоу після того, як там “проаналізували”, чому багато чоловіків обирають не італійок, а українок, пише “Обозреватель”
Як пише Радіо Свобода, в програмі стверджувалося, що “жінки з України привабливі, покірні і прощають зраду”.
Ця теледискусія викликала скандал, після чого керівництво каналу вибачилося за неетичне висвітлення теми, а шоу закрили.
За даними статистики, в Італії серед наречених-іноземок кожна друга походить зі Східної Європи, 12 відсотків із них прибули з України.
“Вони всі мами, але після пологів повертаються до гарної фізичної форми. Вони завжди привабливі й не носять спортивних костюмів, прощають зраду і дозволяють чоловікові командувати, чудові господині і не вередують”, – заявила ведуча суботнього телешоу “Parliamone sabato” Паола Переґо.
Ведуча також уточнила, що знайшла ці характеристики “в одній статті в інтернеті”.
Подібний погляд на жінку, та ще й представлений на першому каналі державної телекомпанії RAI, викликав хвилю гнівних постів у соціальних мережах.
“Ганебний мікс расизму, провінціалізму і неосвіченості”, – прокоментувала телепрограму у Twitter письменниця Сільвія Баллестра.
Згодом негативні відгуки офіційно оприлюднили і політики.
Серед перших – Лаура Болдріні, голова нижньої палати італійського парламенту.
“Така характеристика є образливою не тільки стосовно жінок, але і чоловіків. Неначе нинішні чоловіки не здатні будувати свої стосунки з жінками на рівних правах і гідним чином. Якщо ми до сих пір оцінюємо жінку як предмет, то від такого ставлення до насильства – один крок. За теперішніх часів, коли кожні три дні гине одна жінка від рук партнера або чоловіка, ми повинні докладати всіх зусиль, щоб надати жінці гідність і повагу, яку вона заслуговує”, – заявила Лаура Болдріні в коментарі виданню La Repubblica.
Після шквалу критики президент державної телекомпанії RAI Моніка Маджоне вибачилася публічно, заявивши, що сталася “божевільна, неприпустима помилка”.
Директор каналу RAI1 Андреа Фабіано написав у Twitter, що подібні помилки слід визнавати без коливань.
У результаті ток-шоу зняли з ефіру через “невідповідність його змісту етичним нормам і редакційній політику державної телекомпанії RAI”.
Скандал навколо змісту телепрограми викликав чергову громадську дискусію про становище жінок в Італії. 8 березня цього року в різних італійських містах пройшли багатотисячні маніфестації за гендерну рівність і проти насильства.
Переважно мова йде про нерівні права і можливості для жінок і чоловіків на ринку праці. Італію часто називають непридатною країною для жінок-робітниць. Італійка або іноземка практично завжди стоїть перед вибором: сім’я чи кар’єра?