Уже 125 років пройшло з того часу, як українці почали емігрувати в Канаду. Відтоді було чотири хвилі переселень. Всім відомо, що саме там наша діаспора найбільша. Нині в Канаді живе один мільйон триста тисяч етнічних українців. Вклад наших земляків за океаном важко оцінити. Вони залишили свій слід як в культурі, так і в економіці. Багато з них стали відомими спортсменами, науковцями, політиками, але на їхній Батьківщині, Україні, їхні імена мало кому відомі.
Я хочу розповісти історію однієї жінки, яка доклала колосальних зусиль, щоб досягнути омріяних вершин. Вона одночасно журналіст, політик і письменниця. Хоча народилась вже за океаном, вона відданий патріот своєї другої Батьківщини і все своє життя намагається працювати на благо Україні. Це Христя Фріланд – міністр закордонних справ Канади.
Рід Христі походить з Волині. Її бабуся Олександра та дідусь Михайло познайомилися й одружилися в концентраційному таборі для біженців у Німеччині. Саме там й появилася на світ її мати Галина. Родина змушена була емігрувати, тому Христя народилася вже в Канаді, в місті Піс-Рівер, що в провінції Альберта. Саме мати доклала багато зусиль, щоб її доньки розмовляли українською та знали культуру й звичаї нашої держави. До слова, Христя назвала своїх дітей українськими іменами: Наталкою, Галиною й Іваном та спілкується з ними тільки солов’їною.
Христя Фріланд понад усе хотіла бути потрібною Україні, саме тому після закінчення двох найпрестижніших вишів світу, Оксфорду й Гарварду, жінка приїхала до Києва й влаштувалася журналістом-фрілансером у трьох топових виданнях світу: “Finantial Times”, “The Washington Post” та “The Economist”. Повернувшись назад, її кар’єра стрімко розвивається. Вона стає заступником редактора канадської газети “Globe and mail”, після чого займає посаду керуючого директора “Financial Times” в США. У 2010 році Фріланд стала редактором “Thomson Reuters Digital”.
Але на піку успішної журналістської кар’єри Христя не зупинилась. Вона йде у велику політику. У 2013 році Фріланд посіла почесне місце в канадському парламенті від Ліберальної партії. У 2015 прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо пропонує їй посаду міністра міжнародної торгівлі. Невдовзі вона підписує документ про зону вільної торгівлі між Україною й Канадою. А вже у 2017 Христя Фріланд стає Міністром закордонних справ. На своїй посаді робить все для того, щоб зміцнити відносини двох її Батьківщин – України й Канади.
І це ще не всі здобутки цієї жінки. Христя Фріланд ще й письменниця. Вона є автором книги під назвою “Продаж століття”, де розповідає про перехід Росії від комунізму до капіталізму. А наступна її книга “Плукарти: розквіт багатіїв і занепад всіх інших” увійшла до списку бестселерів “The New York Times”.
Христя Фріланд – це приклад для молодого покоління. Її історія успіху мотивує, змушує змінюватись, розвиватись, не сидіти на місці та дивитись на світ не тільки в одному напрямку. Він багатогранний, а життя – цікаве. І куди б нас доля не занесла, не забуваймо звідки родом, і де наша домівка.
Автор: Ярина Балабаник