Від платників внесків до бюджету Пенсійного фонду України надійшло понад 491 млн. грн., які отримали маже 365 тис. громадян.
Було також обговорено питання наповнення бюджету Фонду, що забезпечить пенсійні виплати краянам. В. о. начальника головного управління Фонду Валерій Семанишин окреслив основні напрямки щодо стабільного наповнення пенсійного фонду Прикарпаття за рахунок легалізації зайнятості та заробітної плати, зменшення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України та жорсткого контролю за цільовим використанням коштів органів Фонду.
– У нинішній економічній ситуації, – наголосив Валерій Степанович, –ми розраховуємо на тісну взаємодію з органами влади, місцевого самоврядування, органами Держпраці, Державної фіскальної служби та правоохоронними органами. Саме завдяки такій взаємодії можна домогтися здійснення визначеної мети.
Проаналізовано резерви мобілізації надходжень та визначено першочергові завдання. Зокрема, у легалізації заробітної плати органи Фонду розраховують на розуміння і підтримку громадськості: можливістю контролю за сплатою за них страхових внесків роботодавцями наймані робітники можуть скористатися, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України. Майже 80% заборгованості до бюджету Пенсійного фонду становлять борги підприємств-банкрутів. З метою попередження штучного затягування процедур банкрутства, прискорення їх завершення, погашення кредиторських вимог для захисту прав застрахованих осіб, посилення контролю за діяльністю арбітражних керуючих, їхні звіти заслуховуються на комісіях, утворених при органах виконавчої влади. В результаті завершено ліквідаційні процедури щодо шести боржників – банкрутів, погашено понад 6 млн. грн. Ще значні суми рахуються за економічно активними боржниками – майже кожна п’ята гривня від загальної заборгованості.
Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації