Онлайн TV FM радіо FM пауза

Активісти завадили незаконній вирубці лісу у НПП «Гуцульщина»

Депутат Івано-Франківської облради  Олег АТАМАНЮК, разом з громадськими активістами продемонстрували фото та відео-докази незаконної вирубки дерев у НПП «Гуцульщина». Активісти вимагають припинити суцільну вирубку лісу, перевірити законність цих дій та притягнути винних осіб до відповідальності, а також – провести прозорий конкурс на посаду директора НПП «Гуцульщина».

Про це волівці заявили на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, повідомляє прес-служба партії «ВОЛЯ».

Комісія на основі поданих фактів одноголосно підтримала звернення депутата облради Олега АТАМАНЮКА. Комісія рекомендує Івано-Франківській обласній раді звернутися до Національної поліції, СБУ, Міністерства екології та екоінспекції України з проханням перевірити факти рубки лісу на території «Гуцульщини» та вжити заходів для унеможливлення порушень.

Олег АТАМАНЮК заявив, що під маркою «сухостою» відбуваються рубки ростучих дерев на території НПП «Гуцульщина». За його словами, це вже відбувається не вперше, і в попередні рази винним особам все зійшло з рук.
Депутат просить, щоб комісія звернулась до усіх відповідних органів, які можуть вплинути на цю ситуацію і зупинити незаконну діяльність.

Лісорубів на гарячому спіймали люди Косівщини. Так, 5 березня цього року депутат Косівської районної , мешканець села Шешори Петро ІВАНИШИН побачив, що з Нацпарку невідомі інтенсивно вивозять ліс.«12 людей, які не є працівниками парку, спилювали дерева».

За його словами, майстер лісу відмовився показати дозвільні документи, а  направив волівців до дирекції національного парку. При цьому зазначив, що при будь-якій вирубці Шешорське природоохоронне науково-дослідне відділення (ПНДВ) має мати лісорубний квиток та всі документи на рубку.

Зрештою, на вимогу депутата лісоруби показали документ – наказ на відпуск лісоматеріалів, підписаний директором та головним бухгалтером НПП «Гуцульщина» 4 березня, який дозволяє вирубку для господарського відділу парку 10 кубометрів третьосортної деревини за ціною 180 гривень за кубометр, тобто на загальну суму 1800 гривень. 

«Насправді, зрубали не 10 кубів, а добрих сто, і не деревини третього сорту, а сироростучого пиловника вищого сорту, – пояснює лісничий Петро ПЛІХТЯК. – За цим документом, ліс виписали на господарські потреби парку. І з цим папірчиком вони можуть зробити десятки рейсів з лісом».
Реальна вартість такої деревини, каже він – 800-1000 гривень за кубометр.

Більше того, каже Пліхтяк, посадові особи Нацпарку взагалі не мали права відпускати ліс, адже НПП «Гуцульщина» не є землекористувачем цієї території.

«Такого землекористувача, як НПП «Гуцульщина», у районі немає. Ці всі землі перебувають у користуванні ДП «Кутське лісове господарство». Працівники парку повинні охороняти цю територію, і вони грубо порушують законодавство, вирубуючи тут ліс», – пояснює лісничий.

На комісії також були показані фотографії вантажного автомобіля, який вивозив зрубані дерева. За словами активістів, це авто належить головному лісничому НПП «Гуцульщина» Івану Чернявському, який був присутній на засіданні комісії. 
Іван Чернявський звинувачення відкинув, назвавши всі фото та відео активістів сфальшованими.

Нагадаємо, 4 березня, заступник голови облради Ольга ГАЛАБАЛА та сільський голова села Пістинь Тарас БЕЙСЮК з місцевими мешканцями зафіксували факт незаконного викорчовування та вивозу ялинкових саджанців на території розсадника лісових культур Пістинської сільської ради, проте справу так і не порушили, бо за свідченням косівської Нацполіції підприємець пізніше надав документи.

https://www.youtube.com/watch?v=bpUZQLaYf6o
А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua