На другому пленарному засіданні ІV сесії Рогатинської міської ради депутати затвердили міську цільову Програму медикаментозного забезпечення дітей та матерів-породіль на поточний рік.
Як повідомив заступник голови міської ради Микола Шинкар (донедавна — начальник відділу внутрішньої політики Калуської міської ради. — Ред.) , кошти на цю та ще дві цільові програми, що стосуються соціального захисту важкохворих та дітей інвалідів, а також утримання «Міської варти», виділять завдяки мобілізованим понадплановим надходженням до міського бюджету, загальна сума яких – 1 млн 570 тис. гривень, інформує “Рогатка”.
Крім забезпечення безоплатними медикаментами дітей і матерів-породіль, міська рада передбачила кошти для надання допомоги на лікування та реабілітацію важкохворим та дітям-інвалідам. Для цього з міського бюджету виділили 76,5 тис. гривень і ще додатково 26,5 тис. гривеньза рахунок вільного залишку бюджетних коштів. Таким чином розмір матеріальних допомог збільшено й у поточному році він становитиме для важкохворих 2500 гривень і для дітей-інвалідів – 1500 гривень. Загалом цією Програмою планують охопити 39 осіб.
Також 400 тис. гривень з міського бюджету виділено на виконання Програми профілактики злочинності та співробітництва з правоохоронними органами на 2016 рік. З них 350 тис. гривень – на утримання новоутвореного комунального закладу “Рогатинська “Міська варта» та 50 тис. гривень – на придбання паливно-мастильних матеріалів для Рогатинського відділення національної поліції та СДПЧ-23.
За словами міського голови Сергія Насалика, здійснення заходів Програми дасть змогу удосконалити роботу в місті Рогатині щодо профілактики правопорушень, запобігання злочинів, дотримання правопорядку у громадських місцях, виявлення порушення законодавства при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, дотримання графіків роботи кафе, барів, ресторанів, стихійних ринків міста і т.д.
З цією метою міська рада делегувати комунальному закладу «Рогатинська «Міська варта» право на складання протоколів про адміністративні правопорушення за порушення статей Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як повідомляли ”Вікна”, у Калуші депутати хочуть змінити «безкоштовну» медицину на страхову. Ціна питання — 100 млн гривень.