3 грудня, напередодні свята Введення у храм Пресвятої Богородиці, відбулося перше пленарне засідання першої сесії Надвірнянської районної ради сьомого демократичного скликання, пише Репортер.
На початку засідання голова Надвірнянської районної виборчої комісії Ярослав Лесюк оголосив рішення, комісії, як того вимагає закон. Згідно із результатами голосування, до Надвірнянської райради увійшли п’ять місцевих осередків політичних партій – «Свобода», БПП «Солідарність», «Батьківщина», «ВОЛЯ», «УКРОП», Конгрес українських націоналістів та Радикальної партії Олега Ляшка. Загалом – 36 депутатів.
Присутнім новообраним депутатам члени виборчої комісії вручили посвідчення. Один депутат не був присутнім на сесії, тому його посвідчення пообіцяли передати через новообраного голову районної ради.
Голова РВК Ярослав Лесик нагадав обранцям, що за ними «лишається боржок – заплатити членам комісії за їхні муки». За словами Лесика, ця сума складає близько 50 тисяч гривень.
Опісля слово надали уже екс-голові районної ради Василю Поповичу. Він подякував усім за працю і нагадав депутатам, аби при розподілі бюджету вони не забували про освіту, медицину, культуру, книговидавництво. «Частину коштів віддайте на дороги, бо нам по них їздити», – акцентував Попович.
Для подальшої організації роботи сесії було створено Тимчасову президію, до якої увішли представники усіх партій, які отримали мандати. Голова Громадської ради Віталій Трачукподарував депутатам однакові кулькові ручки і зазначив, що громада хотіла би, щоб депутати голосували саме ними. Окремі депутати зачитали заяви про створення фракцій.
Щоб обрати голову Надвірнянської районної ради та його заступника було депутати створили лічильну комісію, яку очолив Андрій Карманський. Хтось запропонував голосувати ручками, які передала громада, проте це викликало жваву дискусію.
«Кожен депутат – самодостатня людина. Кожен має свою ручку, аби голосувати», – зазначив один з обранців.
Потім хотіли голосувати «ручками встановленого зразка», а потім майже вирішили, аби недійсним вважати той бюлетень, у якому позначка буде «іншого кольору».
«Я можу бути дальтоніком і не розуміти «іншого кольору». Не треба йти на повідку», – зазначив Карманський й депутати не підтримали рішення про «єдину ручку».
Це викликало обурення серед присутніх жителів Надвірнянщини, які почали свистіти і кричати «Ганьба!».
На посаду голови райради висунули дві кандидатури – Сергія Волошина (БПП «Солідарність») та Івана Гурмака (ВО «Свобода»). Волошин, читаючи з шпаргалки, переконував голосувати за нього, а Гурмак говорив вільніше, бо дотепер очолював управління соціального захисту населення Надвіряннської РДА.
Для голосуваня «про запас» було виготовлено 40 бюлетнів, 35 депутатів взяли участь у3 голосуванні. Відтак лічильна комісія порахувала, що 20 голосів було віддано за кандидатуру Гурмака, 9 – за Волошина, а 6 бюлетенів визнала недійсними.
«Як і обіцяв,я я не підведу», – зазначив Іван Гурмак і запропонував на посаду свого заступника кандидатуру Ігоря Писклинця (ВО «Батьківщина»). 22 депутати районної ради проголосували «за», а 13 бюлетенів визнали недійсними.
Новообрані голова Надвірнянської райради та його заступник зачитали присягу держслужбовця, після чого всіх присутніх привітав голова РДА Олександр Кеніз, що стало завісою першого пленарного засідання.
Погоджувальна рада депутатів Надвірнянської районної ради запланована на 8 грудня.