Онлайн TV FM радіо FM пауза

Люстрація по-новому: на Прикарпатті приховують декларації працівників УДАІ

https://www.youtube.com/watch?v=yPxBLoLOkn8

З початку року працівники УМВС та УДАІ в Івано-Франківській області проходять люстраційні перевірки. Такі вимоги Закону «Про очищення влади».

У результаті, усі правоохоронці включно з керівництвом УДАІ та МРЕВ успішно проходять люстрацію, а УМВС в області закриває очі на деякі вимоги Закону.

Люстраційна перевірка правоохоронців Івано-Франківської області належить до компетенції тих же працівників УМВС. Наївно вірити, що система сама себе люструє. Тим не менше, перевірки розпочали та всі їх успішно проходять.

Проте умова обовязкової публікація декларацій працівників УДАІ та УМВС не виконується. Відтак, громадськість перетворили на «сліпих кошенят».

УМВС в області, згіднот Закону, зобов’яне публікувати на офіційному веб-сайті скан-копії заяви про проходження люстраційної перевірки та декларації про майно і доходи своїх працівників.

Проте на сайті лише документи першого керівництва УМВС – Віктора Шкутова, Володимира Марчука та Василя Віконського.

При цьому люстраційну перевірку проходить також усе керівництво УДАІ, а їхніх декларацій – жодної.

5 жовтня 2015 року розпочалася люстраційна перевірка Дмитра Кушнірчука – начальника МРЕВ УДАІ в Івано-Франківській області.

Декларація Дмитра Васильовича Кушнірчука чомусь теж неопубілкована.

Згідно неофіційної інформації, керівник МРЕВ УДАІ в області має: приватний будинок в Косівському районі, приватний будинок та квартиру в Коломиї, елітний автомобіль.

Сам Дмитро Кушнірчук раніше працював під керівництвом Некипілого Валерія Павловича. Тоді Валерій Некипілий став героєм скандального відеозвернення адвоката громадського проекту «Дорожній контроль» Віктора Смалія. Смалій стверджував, з посиланням на свої особисті джерела в структурах ДАІ України, що посади начальників УДАІ в усіх регіонах купуються і продаються.

За його словами, колишній начальник 13 МРЕВ м.Київ Валерій Некипілий купив посаду начальника УДАІ в Івано-Франківської області за 500 тисяч гривень.

Після скандалу Некипілова пролюстрували і звільнили з посади начальника УДАІ та, згідно матеріалів громадської ініціативи «Люстрація.Прикарпаття», віднесено до списків недовіри.

 Ті ж джерела «Дорожнього контролю» стверджували, що усі МРЕВ працювали касирами керівників обласних УДАІ.

Згідно оприлюдненої інформації, розмір «такси» за вирішення питання працевлаштування МРЕВ може складати від 1 тис. до 3 тис. доларів США.

При переатестації автошкіл, керівництво МРЕВ збирає з них по 10 тисяч гривень. За «круті» автомобільні номера – від 500 до 2000 гривень. А з кожної довідки керівництво УДАІ отримувало відкат по 100 гривень.

То ж не дивно, що декларація керівника МРЕВ УДАІ в Івано-Франківській області Дмитра Кушнірчука – інформація таємна.

Всім відомо, що в ДАІ і МРЕВ існують схеми тіньового отримання прибутку на хабарах і незаконних поборах.

Не так давно був заарештований керівник Полтавської ДАІ Мар’ян Блажівський, якого спіймали на хабарі у 20 тисяч доларів. Він зізнався, що за довідки і рахунки в місяць отримував від 30 до 40 тисяч гривень. Блажівський порадив своїм колегам не брати хабарі 

Три мільйони гривень, елітні годинники та коштовності були вилучені при обшуку у керівника ДАІ Київської області Миколи Жебєлєва. На запитання про походження цих грошей і цінностей, начальник ДАІ стверджував, що це сімейні кошти. Але разом з цінностями співробітники прокуратури вилучили дивні списки, згідно яких можна підрахувати, скільки хабарів приходило в кишені ДАІшника з усіх районних відділень. Виходить «скромна» сума — близько 200 тисяч гривень щотижня.

На початку року «Галицький Кореспондент» публікував свідчення корупції в МРЕВ УДАІ в Івано-Франківській області. Йшлося про так званих «рішал», які організовували перереєстрацію автомобіля за 300 доларів США, тоді, як ця послуга по-закону коштує 1200 гривень.

Ще весною перший заступник Міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе запевняла про кардинальну зміну роботи та структурну оптимізацію колишніх МРЕВ, передбачену проектом Закону «Про органи внутрішніх справ України». Але на Прикарпатті ці зміни не втілилися в життя. Ситуація з призначенням новим керівником Івано-Франківського МРЕВ Дмитра Кушнірчука та невиконання Закону «Про очищення влади» в плані прозорості – результат небажання очищувати свої підрозділи та працювати по-новому.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua