У вівторок, 24 листопада, громадські активісти та експерти презентували перших п’ять вимог до нової влади міста, пише ГК.
Перша вимога: міському голові та міській раді пропонується ухвалити Регламент ради та виконавчого комітету, Положення про постійні депутатські комісії, де зазначено, що всі проекти рішень оприлюднюються за 20 днів до розгляду, а також оприлюднюється інформація про депутатів-прогульників, надається безперешкодний доступ до сесій міської ради та виконавчого комітету.
Друга вимога: розпочати справжню боротьбу з корупцією та ухвалити рішення про запровадження системи електронних державних закупівель для всіх головних розпорядників коштів, комунальних установ та організацій. Це може зекономити кошти для міського бюджету та допоможе побороти ганебну практику “відкатів”.
Третя вимога: ухвалити рішення про щорічну публікацію Декларації депутатів міської ради на офіційному веб-сайті ради, щоб всі бажаючі могли дізнатися чи не зловживає становищем депутат.
Четверта вимога: зробити справжній відкритий бюджет – оприлюднювати та обговорювати проект бюджету міста, показати видатки з міського бюджету по кожній комунальній установі, щоб врахувати пропозиції жителів міста та розпочати боротьбу з побутовою корупцією.
П’ята вимога: відійти від ганебної практики партійних квот та включити у склад виконавчого комітету представників громадськості, волонтерів журналістів.
Ці вимоги та проекти рішень активісти відправили офіційним листом новообраному міському голові Руслану Марцінківу та відправлять кожному голові фракції після їх утворення.
“Ми не просто вимагаємо, ми пропонуємо конкретні проекти рішень”, – сказав Тарас Случик.
“Попередня міська рада порушувала норму закону і не оприлюднювала вчасно проекти рішень. Зараз ми хочемо змінити цю практику і щоб за 20 днів до розгляду оприлюднювали проекти рішень, які будуть прийматися на сесії”, – наголосила Христина Зелінська, юрист антикорупційної платформи.
“Новообраний мер в своїй передвиборчій кампанії обіцяв прозорий бюджет. Тому ми вимагаємо, щоб за 20 днів до його прийняття мешканці міста могли ознайомитися з цим документом і при необхідності його підкоригувати”, – розповів член КВУ Максим Лисюк.
Активісти наголосили, що це не єдині наші вимоги, це тільки першочергові кроки і ми надалі будемо контролювати роботу новообраної міської влади. Також вони розповіли, що не претендують на членство у виконкомі.