Так, за рахунок стягнення коштів з рахунків боржника у банках та вилучення готівкових коштів погашено 1,5 млн. грн. податкового боргу від підприємств, які перебувають у процедурах банкрутства, в рахунок погашення податкового боргу сплачено 40,4 млн. гривень.
Також режимом розстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу) скористалися 48 платників – юридичних осіб та 5 громадян по сплаті податку на доходи з фізичних осіб, які за дев’ять місяців сплатили до бюджету 57 млн. грн. розстрочених сум та 3,8 млн. грн. процентів за користування кредитом.
Крім цього, в податкову заставу описано майно платників податків на суму 217 млн. грн, до суду подано 22 позови на отримання судового рішення щодо надання дозволу на реалізацію майна, яке перебуває у податковій заставі, на суму 4,9 млн. грн., на реалізацію уповноваженим ДФС України біржам передано майна згідно експертної оцінки на суму 5,3 млн. гривень.
В ГУ ДФС в області звертають увагу на те, що податковий борг у платника податків виникає у разі несплати ним у встановлені законодавством строки суми грошового зобов’язання, які самостійно визначені ним у податковій декларації, або визначені контролюючим органом. Якщо платником податків – боржником самостійно не погашається сума податкового боргу, то відповідно до вимог Податкового кодексу України орган ДФС здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків.
Варто зазначити, що на офіційному порталі ДФС України працює сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», скориставшись яким платники мають змогу отримати інформацію щодо суб’єктів господарювання, які мають податковий борг.