Зокрема, дослідження якості води р. Дністер у звітний період проводилися у чотирьох створах – у створі в м. Галич на території Івано-Франківської області, на кордоні з Львівською областю у створі в с. Сівка Войнилівська, на кордоні з Чернівецькою та Тернопільською областями у створах в с. Устечко та в с. Довге.
За даними гідрохімічних досліджень встановлено, що середні величини показників якості води у річці Дністер не перевищують ГДК. Протягом останніх років спостерігалася тенденція до їх зниження, а за 2012 – 2014 роки показники стабілізувалися.
Із чотирьох створів спостережень за станом якості води на р. Дністер, максимальні значення забруднюючих речовин зафіксовані у створі в с.Устечко, вміст солей в 1,4 рази вищий у порівнянні з їх вмістом у створах в м. Галич та в с. Довге.
«Води в р. Дністер у створі в с. Устечко, за еколого-санітарними критеріями, є ІІІ класу 4 категорії і за їх станом – «задовільні», за ступенем чистоти – «слабо забруднені», а в цілому, відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод, за відповідними категоріями води в річці – ІІ класу якості, 3 категорії і за їх станом – «добрі», а за ступенем чистоти – «досить чисті». Аналіз значень блокових індексів показує, що в р. Дністер забруднення води проходить в основному за еколого-санітарними показниками – біогенними речовинами і надмірною кількістю органічних речовин природного походження», – наголосив керівник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ріяфет Гасимов.