17 вересня в Івано-Франківську презентували результати роботи антикорупційного проекту “Тендер і злочин”. За 8 місяців експерти подали понад 170 запитів в правоохоронні та контролюючі органи, інформує Стик.
“Ми займаємося моніторингом державних закупівель у п’яти областях України. Сьогодні ми представимо результати проекту та розповімо про випадки порушення правил державних закупівель в Івано-Франківській області. Хочу відзначити наступні особливості Прикарпаття. Тут досить хороша співпраця контролюючих і правоохоронних органів з нашим проектом. Ми бачимо об’єктивність розслідувань, яку вони проводять. Ефективність розслідувань не є стовідсотковою, але разюче відрізняється, скажімо, від Закарпаття”, – розповів Мирослав Сімка, координатор проекту «Тендер і злочин».
Лідером по кількості порушень та їх масштабності серед західних регіонів є Львівщина, там мова йде про десятки мільйонів. Стосовно Івано-Франківщини – в грошовому еквіваленті справи тут дрібніші, кажуть експерти, мова йде в основному про суми порядка 3-5 мільйонів гривень.
“Кілька прикладів. Зараз відбувається процес по відстороненню від закупівель торгових марок WOG та OKKO. Через зловживання та злочини в тендерах АМКУ повинен відсторонити їх від тендерів на три роки. Звільнення на цих підприємствах вже розпочалися. Багато злочинів у лісовому господарстві, у сфері будівництва доріг та житла, а також в аптеках – закупівля ліків та фармацевтичного обладнання”, – додав Мирослав Сімка.
У період від січня до липня 2015 року у Івано-Франківській області відбулося 1699 закупівель. За результатами моніторингу експерти виявили порушення у 14 державних закупівлях на загальну суму 25 578 000 гривень і скерували 29 депутатських запитів до правоохоронних органів, які в свою чергу повинні провести розслідування та з’ясувати всі обставини вчинених порушень.
Станом на вересень розірвано 5 договорів на суму 16 352 000 гривень, відкрито 2 кримінальних провадження по 5 закупівлях на суму 8 мільйонів 566 тисяч грн, на членів комітетів конкурсних торгів-порушників складено 4 протоколи про адміністративні порушення.
Також у ході презентації журналістам показали рейтинг п’яти найбільших порушників тендерних процедур Прикарпаття. Ось він:
- Брошнівське лісове господарство – сума махінацій складає 5 мільйонів 440 тисяч гривень, розірвано договір та відкрито кримінальне провадження
- Івано-Франківське лісове господарство – сума махінацій складає 5 мільйонів 80 тисяч, розірвано договір
- Управління Пенсійного фонду в Коломиї – сума махінацій складає 4 мільйони 560 тисяч гривень, розірвано договір
- Прикарпатський центр репродукції людини МОЗ – сума махінацій складає 3 мільйони 704 тисячі гривень
- Комунгосп Долинської міської ради – сума махінацій складає 3 мільйони 122 тисячі гривень, розірвано договір та відкрито кримінальне провадження.