Онлайн TV FM радіо FM пауза

Мешканці Підгірянки вважають, що міська влада стала на бік забудовника, який посягає на їх двір

В Івано-Франківську будівельна компанія ПП «Санліт-Захід» подала в суд на 10 мешканців трьох будинків на вулицях Марійки Підгірянки та Відкрита, які не дозволили їй загородити територію у їхньому дворі і розпочати зведення багатоповерхівки. Підприємство вимагає відшкодування збитків на усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.

Відповідачка Любов Притуляк подала клопотання про призупинення цього позову, оскільки є учасником іншого судового засідання – у справі про знесення господарських будівель, яку власне орендує позивач -забудовник. Вона вважає, що це може вплинути на хід суду і винесення рішення, оскільки у другій справі міська рада через інспекцію з благоустрою подала до суду за самочинне будівництво на двох людей, які мають на цій ділянці гаражі з 70-х років. Загалом на цій території знаходиться 25 гаражів, пише Курс.

«Перед тим, як викликати їх у суд, на місце приходив чоловік з Інспекціі благоустрою і просив їх показати документи, після чого їм прийшов штраф 310 гривень з цієї Інспекції. Люди його заплатили. Це стало підставою позову до суду – мовляв, якщо заплатив, то сам визнав, що будівництво самочинне. Хоча люди мали лише порушення в документах, чи не до кінця оформлені гаражі», – розповів активіст В’ячеслав Кобзан.

Відтак, уважає Вячеслав Кобзан, міська влада стала на бік забудовника.

«Нас просто обвели довкола пальця, підставили», – каже Любов Притуляк.

Також Притуляк звернулася в прокуратуру і та почала досудове розслідування за фактом незаконного знесення господарських споруд.

Досі чинне рішення міської ради від 2006 року про те, що забудова дозволяється із знесенням гаражів, комор і будинків барачного типу з умовою відселення мешканців. Прокуратура відкрила справу, кажуть відповідачі, бо в Договорі оренди землі попереднього Ремкомбудінвест змінено визначення, що на землі знаходяться капітальні споруди, які не належать орендарю, на інше визначення – вільна від забудови земельна ділянка в частині її характеристики.

На цій ділянці є капітальна будова – туалет до найстаршого будинку Марійки Підгірянки, 25, який був зведений у 1939 році. Там були 12 туалетів. З часом потреба відпала, але частина квартир не мають каналізації і досі ними користуються.

Попри це, суд відмовив у задоволенні клопотання мешканців.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua