28 квітня 2015 року в залі засідань районної державної адміністрації відбулась зустріч регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад області у Верховинському районі, – повідомляє прес-служба Верховинської РДА.
Присутніми на зустрічі були: голова районної ради Іван Маківничук, міський та сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб, депутати районної ради, священнослужителі, представники громадськості та ЗМІ.
Відкриваючи зустріч, голова районної державної адміністрації Олег Лютий наголосив на необхідності вивчення та обговорення питання щодо проведення адміністративно-територіальної реформи, та ознайомив присутніх з розпорядженням, яке видав від 27 квітня 2015 року № 115 “Про утворення робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад району”.
Після, Олег Валерійович запросив до виступу керівника апарату обласної державної адміністрації Руслана Панасюка. Руслан Володимирович детально зупинився на основних аспектах реалізації Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.
“Внаслідок реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади планується надати фінансовий ресурс в руки громади, яка найкраще знає, що необхідно робити, і вміє розпоряджатися власними коштами, − підкреслив управлінець. − Буде усунута диспропорція між розвитком міст і сіл, покращиться якість надання адміністративних послуг, їх територіальна доступність. Загалом створюватимуться сприятливі умови для розвитку громад, вони стануть спроможними, конкурентними”.
Також Руслан Панасюк акцентував увагу на двох етапах впровадження реформ на місцевому рівні. Перший з них передбачає у місячний термін сформувати перспективний план територіального об’єднання громад, на другому етапі, який не обмежений у часі, відбуватиметься сам об’єднавчий процес. Щоб реформування стало успішним, на думку посадовця, необхідно подолати опір старих управлінців, політичну заангажованість, посилити роз’яснювальну роботу.
Про основні аспекти реалізації Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” розповіла головний спеціаліст відділу підготовки та супроводу регіональних програм управління регіонального розвитку департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації Галина Гринюк.
Про джерела та особливості формування бюджету об’єднаної територіальної громади, про переваги, які матимуть громади, що об’єднаються добровільно доповіла заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації-начальник бюджетного управління Ганна Качур.
Також своє бачення щодо даної теми обговорення, висловила одна із засновників та співкоординатор “Реанімаційного пакету реформ” Ольга Галабала.
Завершилась зустріч у форматі живого діалогу. Свої пропозиції висловили: священнослужителі району, голови населених пунктів, учасники наради. На всі поставлені питання громадяни отримали відповіді.