Онлайн TV FM радіо FM пауза

Як зміна клімату впливає на сільське господарство Центральної Європи. Відео

сільське господарство Центральної Європи Новини

На фермерській ділянці біля Зальцбурга, що в Австрії, можна побачити рослини з Південної Америки. Георг Райтер побачив, що літо в його регіоні, як і в Центральній Європі загалом, стало набагато спекотнішим. Тому почав вирощувати імбир і якони, корені яких на смак нагадують солодку картоплю.

«Якон дуже стійкий у плані росту. Адже навіть у роки, коли погода була не така спекотна й не така суха, нам однаково вдавалося отримати хороші коренеплоди», – розповідає Георг Райтер, фермер.

Через потепління клімату фермерам дедалі складніше вирощувати традиційні культури.

«Я вважаю, що треба шукати альтернативи. Потрібно дивитися, яким рослинам підходить спекотніша й сухіша погода, які ростимуть там, де традиційні культури вирощувати стало складно. Візьмімо як приклад капусту. Вона не любить великої спеки. Їй підходить осіння погода. А влітку, коли надто спекотно та сухо, коли активізуються шкідники, рослині важко вижити», – пояснює Георг Райтер, фермер.

А Андреас Кнаб має ферму неподалік Мюнхена. Він теж почав вирощувати рослини, які поширеніші в Південній Америці, зокрема чіа.

«Цей рік був дуже вологим і холодним, і все ж таки все вийшло. Звичайно, зараз збирання врожаю припало на осінь, бо ми посадили пізніше. І працювати важче», – каже Андреас Кнаб, фермер.

Фермер каже, що деякі насінини чіа вже впали на землю. Але через туман збір відкладають на час, коли стане холодніше і ясніше. Утім, за його словами, урожай однаково буде гарним.

Експерти зазначають, що сільське господарство в Європі зазнає великих змін. Фермери почнуть переходити на рослини, які ліпше підходять для кліматичних умов місцевості. А це означає, що деякі традиційні продукти можуть стати дефіцитом.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua