Європейські кліматологи повідомляють, що цьогорічний квітень став найспекотнішим за всю історію спостережень. До того ж температурні рекорди фіксують 11-й місяць поспіль.
Філіппінські школярі намагаються слухати урок в умовах нестерпної спеки. У такому ж становищі цього квітня були й школярі в Камбоджі. В обох країнах тимчасово скасували уроки. Аномальна спека була й у багатьох інших азійських країнах.
Загалом у всьому світі цьогорічний квітень став найспекотнішим за всю історію спостережень. Про це в щомісячній доповіді повідомляє європейська кліматична служба «Коперник». До того ж температура б’є рекорди 11-й місяць поспіль.
«Це одна з найтриваліших серій глобальних температурних рекордів, які ми спостерігаємо в останні десятиліття», – наголосив Жюльєн Ніколя, кліматолог.
Середня глобальна температура повітря у квітні цього року становила 15,03 градуса Цельсія. Це на 0,14 градуса вище за попередній рекорд, який був у 2016 році. А весь останній рік середня температура у світі перевищувала показник доіндустріального періоду на 1,61 градуса.
Такому потеплінню сприяв погодний феномен Ель-Ніньйо. Через нього нагріваються поверхневі води Тихого океану й тепло виділяється в атмосферу.
«Дивно, що, попри закінчення явища Ель-Ніньйо, температура поверхні Світового океану поки що висока. В останні місяці ми спостерігали всі ці рекорди, і, думаю, багато науковців замислювалося, чи можуть статися зміни в кліматичній системі. Це одне із запитань, яке зараз не дає спокою кліматологам, які намагаються збагнути, чи повністю ми розуміємо кліматичну систему, чи щось змінилося», – розповідає Жюльєн Ніколя, кліматолог.
Утім, у другому півріччі на зміну Ель-Ніньйо має прийти протилежне погодне явище — Ла-Нінья. Воно охолодить воду в Атлантиці, унаслідок чого має знизитись і температура повітря у світі.