У майстерні в Лондоні творчість і планета Земля нерозривні. Тут виготовляють глобуси ручної роботи. Коштують вони від 1500 до 100 000 фунтів стерлінгів. Це 1700–115 000 євро.
Відкрилася компанія у 2008 році. А причиною стало те, що її засновник Пітер Беллербі захотів купити батькові на подарунок гарний і водночас якісний глобус. Але не знайшов. Лишалося тільки зробити самому, звісно, за допомогою художників.
Пітер дослідив старовинну техніку виготовлення глобусів. У компанії її вдосконалили й тепер використовують. Спочатку треба розрахувати розмір клинів. Це дуже складно. Клини роблять зі спеціального паперу. На них друкують мапу. Далі сегменти вимочують у воді, а потім акуратно наклеюють.
Наступний етап — нанесення малюнка водостійкими фарбами. Наносять їх у кілька шарів, щоб із роками не зблякли.
«Робити глобус дуже складно. По-перше, його виготовляють вручну, і проблеми створює форма цієї круглої поверхні. Треба вирівняти лінії, наприклад широти, назви країн та інший текст. Це абсолютно новий рівень складності», – зазначає Едді да Сілва, головний спеціаліст.
Один глобус роблять від кількох місяців до двох років. Усе залежить від побажань замовника. Водночас для різних країн — різні особливості.
«В Індії мене можуть посадити у в’язницю на пів року, якщо не зобразити кордон між Індією та Пакистаном, як цього хоче уряд Делі. Ми маємо все робити правильно», – наголошує Пітер Беллербі, засновник компанії.
Глобуси замовляють бізнесмени, колекціонери, відомі політики та кінематографісти.
«Гадаю, зараз глобуси, можливо, стають дедалі престижнішими предметами. Їх купують для демонстрації, краси. І, звісно, так було завжди. Глобуси завжди створювали так, щоб вони мали престижний вигляд», – пояснює Джошуа Налл, директор Музею історії науки Віппла.
У компанії працює близько 20 художників та картографів. За рік виготовляють приблизно 600 глобусів різного розміру та дизайну.