Онлайн TV FM радіо FM пауза

Ярмарок роботів проходить у данському місті Оденсе. Відео

screenshot 34 1 - Ярмарок роботів проходить у данському місті Оденсе. Відео - rai.ua Світ

Вони підіймають, прикручують, прополюють і роблять багато іншого. Це ярмарок роботів у данському місті Оденсе. Захід проходить раз на два роки. Цього разу він зібрав понад 5000 відвідувачів.

Ця індійська компанія створює інтерфейс, який використовують для під’єднання безлічі пневматичних захоплювачів до роботизованих рук.

«Отже, у вас є хтось, хто проєктує свої власні захоплювачі, прокладає кабелі вздовж руки й таке інше. Це забирає багато часу. А тут ви під’єднуєте це до кінця руки робота й з’єднуєте два захоплювачі. Десять хвилин — і все готово», – каже Нільс Оле Соренсен, віцепрезидент індійської компанії.

А це польовий робот на сонячній енергії, який сіє насіння та виполює бур’ян. Він використовує GPS, щоб визначати розташування кожної майбутньої рослини під час сівби.

«Робот розраховує, куди помістити кожну насінину. Він іде заданим маршрутом, засіваючи все поле. Потім ми замінимо йому інструменти, і він виконає прополювання», – наголошує Геннінг Дальгаард Соренсен, представник компанії ― розробника польового робота.

Ось автономний робот-прополювач. Він використовує потік теплої води, щоб піддати бур’яни «тепловому шоку». Призначений для роботи на кладовищах, у парках, на спортивних майданчиках та стадіонах.

А це роботизована підмітальна машина, яка підтримує чистоту вулиць. Вона рухається зі швидкістю приблизно чотири кілометри за годину. Її розробники стверджують, що вона може підмести близько 30 000 квадратних метрів за день.

Оденсе особливо відомий своїми «коботами» — колаборативними роботами, які призначені для роботи разом із людьми. Нині його уважають одним із головних центрів робототехніки Європи, у якому працює понад 160 компаній.

Раніше Оденсе славився своєю сталеливарною корабельнею. Але вона закрилась у 2012 році. Нині промисловість відроджується у галузі робототехніки.

«Далекоглядні люди помітили, що треба зробити людям роботів, щоб ми могли працювати разом із ними. І виконуючи це, ми здійснили переворот у цій галузі, створивши новий ринок та нові можливості», – розповідає Сорен Елмер Крістенсен, гендиректор національного робототехнічного кластера.

Зараз у Данії існує майже 600 компаній, які працюють над роботами, автоматизацією та дронами. Їхній річний оборот перевищує 3,7 мільярда євро.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua