У Дубаї працює ферма, яка рятує коралові рифи. Там у лабораторних умовах вирощують коралові гілочки за допомогою нового методу. Він дає змогу прискорити процес у 50 разів.
Працівник цієї незвичайної ферми Ахмед Хамді проводить увесь день, розпилюючи корали на маленькі шматочки. Наступний крок — посадити їх у корки з отворами та помістити у воду. Ця коралова ферма працює в Дубаї.
Тут застосовують новий підхід до вирощування коралів. Організація, яка його розробила, стверджує, що завдяки її методу корали ростуть у 50 разів швидше, ніж у природному середовищі.
Фахівці створюють умови, які допомагають тендітним морським мешканцям адаптуватися до теплої води.
«За допомогою цієї системи замкнутого циклу можна контролювати температуру й інтенсивність світла та хвиль. Так ми створюємо середовище, яке робить корали міцнішими, ніж зазвичай, тому вони можуть вижити в океані», – каже працівник ферми Ахмед Хамді.
Коралові рифи дуже важливі для морських істот, бо створюють для них сприятливе середовище. Але останніми десятиліттями багато коралів знебарвилося й загинуло. Одна з причин — потепління води в океані.
Дослідники вважають, що корали, вирощені в екстремальних умовах, передадуть здатність виживати наступним поколінням.
На фермі застосовують метод гібридизації — вирощують разом різні види коралів.
«Поміщаючи корали поруч один з одним, ми створюємо цілюще середовище. Корали відновлюються швидше, і в них виникає здатність з’єднуватися один з одним. Так вони ростуть дуже швидко», – зазначає працівник ферми Ахмед Хамді.
Корали, що підросли, висаджують на дні Перської затоки.
Організація також відкрила ферму в Саудівській Аравії, на Багамських островах та у Флориді, що в США. Вона заявила, що торік у самому лише Карибському морі висадила 30 тисяч коралів.
Водночас організація пропонує людям брати шефство над коралом. Для цього треба заплатити за його вирощування. За це спонсор отримує фотографії свого підопічного.