Густий смог огорнув столицю В’єтнаму. Ханой очолив рейтинг міст із найбруднішим повітрям. Рівень забрудненості сягнув 186 балів. Повітря заведено вважати чистим, якщо цей показник нижчий за 50.
Смог у Ханої спричинила холодна та волога погода. Дорожній пил, вихлопні гази та інші забруднювачі лишаються біля землі й не можуть піднятися вище.
«Гадаю, забрудненість у Ханої спричинена великою кількістю транспорту та будівельним пилом. Плюс ця холодна погода. Усе це дуже шкодить нашому здоров’ю», – каже жителька Ханоя.
«Ця забрудненість не завадить моїй роботі. Проте з погляду здоров’я всі так чи так постраждають. Як мінімум через це буде важче дихати, і люди відчують себе погано», – наголошує жителька Ханоя.
За офіційними даними, у Ханої вісім мільйонів транспортних засобів. На них припадає третина викидів, які забруднюють повітря міста. Довкіллю шкодять і столичні підприємства.
«Повітря брудне, бо надто багато транспорту. Люди поважного віку та хворі постраждають найбільше. Але такі, як я, хто майже постійно в дорозі, можуть це стерпіти. Я потерпаю від цього вже багато років. Це вже частина нашого життя», – розповідає житель Ханоя.
У лютому органи охорони здоров’я Ханоя порадили носити маски та обмежити перебування на вулиці.
Другим містом із найбруднішим повітрям став Тегеран — столиця Ірану. На третьому — китайський мегаполіс Ченду.