Онлайн TV FM радіо FM пауза

Досі не все відновлено: в Івано-Франківську обговорили проблему подолання наслідків повеней. Відео

Сюжети

В Івано-Франківську на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України обговорили проблему подолання наслідків повені. Адже вони трапляються чи не щороку, і після останнього випадку у 2023 році – досі не все відновлено.

Прикарпаття постійно страждає від підтоплень, а на подолання наслідків – не вистачає коштів. До прикладу, у 2023 році повінь пошкодила 190 км доріг, підтопила 985 домогосподарств та 122 житлові будинки. На відновлення було необхідно 250 мільйонів гривень.

Однак, каже заступник голови Івано-Франківської адміністрації Віталій Ільчишин, для цього не вистачає фінансування.

«Враховуючи наслідки потужних повеней, що виникають періодично на території області, на сьогодні важливим питанням залишається завчасне будівництво нових гідротехнічних захисних споруд, водозахисних дамб та берегоукріплень».

Головний рятувальник Прикарпаття Володимир Чернецький зазначає, повені в області – циклічні і щоразу – з ще більшими руйнуваннями. Тож вже нині потрібно проводити превентивні заходи. Адже запобігти паводкам – простіше, ніж ліквідовувати наслідки:

«Враховуючи вимоги сьогодення пропонуємо сприяти в реалізації наступних заходів: продовження інтеграції в механізм цивільного захисту Європейського Союзу, що є однією з найбільших у світі систем надання міжнародної координованої оперативної допомоги при надзвичайних ситуаціях. Забезпечення рятувальників сучасною аварійною технікою, обладнанням, засобами зв’язку. автоматизованими системами моніторингу та прогнозування. І третє: проведення на всіх рівнях системи захисту цивільного населення превентивних заходів, що сприятиме мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій».

Крім того, Івано-Франківська обласна військова адміністрація просить сприяння Кабінету Міністрів України та інших центральних органів влади про забезпечення фінансування державної програми, яка дозволить підвищити рівень захисту населення при виникнення повені.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua