Онлайн TV FM радіо FM пауза

В ПНУ ім. В. Стефаника вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Романа Гурика. Відео

Гурик Сюжети

Приклад мужності та незламності. 2 жовтня Герою Небесної Сотні Роману Гурику мало б виповнитись 29 років. Його мати Ірина зізнається: щороку у день народження переглядає фото, пригадує дитинство та уявляє, яким би міг бути Роман нині.

“Постійно є думка, який би він був. Сьогодні з мамою жартували, що може я була б уже і бабуся, може би і два рази. Отак би мала внуки і була молода красива бабуся, але… Життя склалося по-іншому. Насправді мені дуже шкода, бо він був дуже такий – класний. А таких мало.”

Попри те, що минули роки і ті, хто навчався разом з Романом у Прикарпатському університеті вже давно не студенти – про нього тут знає кожен. На подвір’ї навчального закладу встановлений пам’ятний Обеліск, на його честь названо аудиторію, про наймолодшого Героя Небесної Сотні розповідають першокурсникам.

Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда пригадує, що Роман Гурик був одним з перших, хто зрозумів, якою має бути Україна та закликав інших іти на боротьбу.

“Його приклад є для теперішніх студентів, тому що важливо виробляти в собі критичне мислення, відчувати ту складну ситуацію, в якій опиняється твоя держава і мати знання, досвід, який би дозволяв захищати свою державу.”

Нині студенти та викладачі Прикарпатського університету теж не стоять осторонь. У лавах Збройних сил України 35 представників навчального закладу. А ті, хто у тилу – плетуть маскувальні сітки, збирають кошти на благодійних ярмарках та виготовляють турнікети.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua