Онлайн TV FM радіо FM пауза

В Івано-Франківську за підтримки міської влади та міжнародних донорів відкрили молодіжний центр «Рух»

Сюжети

Волонтерська діяльність, проєктний менеджмент та інтеграція ВПО молоді. Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради у тісній співпраці з активною молоддю громади, відкрили молодіжний центр «Рух». Фахівці центру працюватимуть за різними напрямами, враховуючи запити та побажання молодого покоління.

“Працювати в цьому центрі буде 6 працівників. Вже погоджено штатний розпис і ми будемо оголошувати відкритий набір кандидатів. Це будуть фахівці з питань молоді («молодіжні працівники»). Ця професія ввійшла в класифікатор у березні 2023 року і ми будемо мабуть першими або одними з перших в Україні, у кого в офіційно в трудовій буде вписана така професія” – коментує заступниця директора департаменту молодіжної політики та спорту, Мар’яна Циганин.

Ключовими напрямами роботи центру є розвиток молоді та неформальна освіта, каже директор установи Іван Хом’як, тому уже налагодили співпрацю із благодійним фондом «СпівДія» щодо проєкту «СпівДія заради дітей»

“Тут буде не тільки простір для дітей. Це центр, який орієнтований на нашу молодь. Відповідно тут будуть як і діти, так і дорослі. Перша частина нашого центру відведена для дітей, які зможуть тут проводити своє дозвілля, свій час або післяурочний, або в загальному просто вільний час і друга частина нашого центру – це більше для навчання. Для лекцій, семінарів і різного роду навчань.”

Приміщення надало місто, а от устаткувати меблями та зробити ремонт вдалося за підтримки дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. Загалом на це витратили два з половиною мільйони гривень. На облаштування зони для дітей та придбання оргтехніки додатково було залучено більше пів мільйона гривень, зазначила виконавча директорка фонду «СпівДія», Надія Савинська.

“Ми за допомогою підтримки дитячого фонду ООН UNICEF облаштували цей простір в рамках нашого проєкту «СпівДія заради дітей». Кожен українець має відчувати себе гідним жити в державі, тобто гідність людини має стояти в центрі. І молода людина має відчувати, що про нього турбується держава, що йому є куди прийти реалізувати свої ініціативи та ідеї. Тобто простір, в якому з нашими роками онлайну, є живе спілкування і де є жива ідея творення, де народжуються ідеї.”

До того ж завдяки таким молодіжним центрам франківська молодь залишатиметься в Україні, наголосив міський голова, Руслан Марцінків.

“Дуже важливо, щоб молодь залишалась у Франківську. Зараз в час війни важливо, щоб молодіжні ініціативи були підтримані з боку влади. Тут є синергія, допомогли наші міжнародні партнери, місто надало приміщення і вдалося створити такий центр. Тут народиться багато проєктів, багато волонтерських ідей і молодь зможе себе реалізовувати у рідному місті, в Івано-Франківську.”

Також молодіжний центр «Рух» вже налагоджує співпрацю з волонтерським центром «Маскувальні феї». На відкритті охочі плили сітки для наших захисників і надалі планують робити таку діяльність регулярною, кажуть засновники.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua