Онлайн TV FM радіо FM пауза

В Івано-Франківську проживає понад 25 тисяч переселенців: як їм вдалось інтегруватись

Сюжети

З початку повномасштабного вторгнення сотні тисяч українців були змушені покидати рідні домівки та переїждати у безпечніші регіони. Відтак, на нових місцях – шукати роботу та інтегровуватись у суспільство. Велика кількість людей переїхали на Прикарпаття. Тільки в обласному центрі проживає понад 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Пані Тетяна приїхала до Івано-Франківська з Маріуполя всього місяць тому. Каже, подолала тисячі кілометрів, щоб з окупованої території дістатись до Прикарпаття. Тут мешкає її син з сімʼєю, відтак вирішила переїхати до них. Тепер і вона приживається в Івано-Франківську.

Сьогодні в Івано-Франківську мешкає близько трьох тисяч маріупольців. Серед них – пів тисячі дітей, більше сотні людей з інвалідністю та понад 300 людей похилого віку. Всі вони отримують допомогу в хабі  «Я-Маріуполь», який більше року працює в обласному центрі Прикарпаття. Тут надають як гуманітарну, так і юридичну допомогу. Також – переселенців працевлаштовують, підтримують та просто спілкуються з ними.

Переселенці зазначають, що 2000 гривень соціальної допомоги від держави та продукти й гігієна від волонтерів справді допомагають. Однак, найбільше люди витрачають на оренду житла та медичні послуги.

Тим часом голова Івано-Франківської громади Руслан Мацінків каже, що соціальне житло для переселенців – будують. А для тих, хто в не в змозі платити за оренду житла, працюють 3 шелтери, де є вільні місця. Ще два прихистки мають намір незабаром відкрити.

Сотні переселенців вже встигли придбати житло та працевлаштуватися у Івано-Франківську. Здебільшого, це люди, які приїхали з Донецької, Луганської, Херсонської, Харківської та Запорізької областей.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua