Онлайн TV FM радіо FM пауза

У селі Вовчинець висадили дубовий гай в пам’ять про полеглих захисників

дубовий гай у франківську Сюжети

В Івано-Франківській громаді з ініціативи родин загиблих захисників створили дубовий гай. 163 дерева породи червоний дуб висадили у селі Вовчинець.

«Це була ініціатива родин загиблих, які звернулися до міського голови, щоб увіковічнити пам’ять і посадити такі символічні дерева. Були різні ідеї: посадити пам’ятні дерева, але, на жаль, війна ще триває і ми не можемо знати скільки Героїв віддадуть свої життя. Тому вирішили зробити такий символічний дубовий гай. Місце ми підготували, почистили від зарослів, які тут були», – розповідає директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак.

Рідні полеглих Героїв переконані, що ця алея символізуватиме силу й незламність українського війська.

«Ми хотіли зазеленити якусь територію, щоб люди бачили цю міць, і щоб воно на роки залишалося і нагадувало людям, якою гіркою ціною нам дістається мир. Ми запросили родини, які з 2014 року відчувають цей біль, які знають, що таке війна і знають, що таке втрата. Зараз тут ми дякуємо кожній родині, яка долучилася»

дубовий гай

«Сьогодні в такий символічний день пам’яті про захисників України, полеглих і тих, хто зараз воює за волю України, висаджуємо дуби. Про мужність, про бойових характер наших любимих батьків, синів, і в моєму випадку – чоловік мій загинув в зоні бойових дій під Бахмутом. Висадили ми кожен символічне дерево. Це пам’ять, яка буде зберігатися роками. Це дуже символічне місце тому, що мій чоловік тут побудував будинок в цьому районі, але не встиг пожити там», – відзначає Олена Кутова, бойовий медик батальйону Донбас-Україна.

Долучився до висадки дерев і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Очільник міста відзначає: вшановувати пам’ять всіх, хто віддав своє життя за Українську Державу – обов’язок кожного.

«Сьогодні символічна акція. Це ініціатива наших родин. Місто підтримало. Висадили алею дубів, алею пам’яті. Ці дуби символізують силу духу наших захисників. На жаль, ці дуби будуть символізувати пам’ять про Героїв, які віддали свої життя. Ці дуби символізують силу, що ми переможемо, але завдяки великій ціні наших хлопців і дівчат, які віддали свої життя. Я дуже вдячний рідним, які ініціювали цей захід і тут, на Вовчинецькій землі, буде створений новий парк. Дякую і низький уклін рідним наших Героїв»

Згодом міська влада планує облагородити територію та облаштувати тут громадський простір.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua