Онлайн TV FM радіо FM пауза

У двох громадах Прикарпаття перевіряли права і свободи переселенців

Сюжети

В межах програми «Єднання заради дії»  юристи проаналізували понад 200 нормативно-правових актів 25 громад, зокрема на Прикарпатті досліджували Коломийську та Івано-Франківську громади. За результатами переселенці позбавлені права брати участь у місцевому самоврядуванні та отримувати локальні соціальні пільги.

На думку координатора програми, це пов`язано з технічними помилками. Для того аби це виправити для громад підготували рекомендації, в яких зазначається, які норми суперечать законодавству і на які можна опиратися.

Такі рекомендації надали Коломийській громаді. Заступник начальника управління соціальної політики Ігор Івахнюк розповідає, що наразі затверджено програму «Надання підтримки внутрішньо переміщеним та евакуйованим особам». Також наголосив, що при місцевій владі створили ради ВПО, які допомагають переселенцям інтегруватися та мати можливість впливати на життя громад.

Фанківська депутатка, Євгенія Бардяк звернула увагу на те, що часто внутрішньо переміщені українці звертаються з питаннями стосовно виплат на лікування, проте згідно діючих програм така допомога не передбачена. За її словами це необхідно змінювати. Також, наголосила, що кожна громада повинна реагувати на потреби вимушених переселенців, щоб вони могли з легкістю інтегруватися.

Окрім Івано-Франківщини результати дослідження презентують ще в чотирнадцяти областях, де його проводили.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua