Онлайн TV FM радіо FM пауза

На Прикарпатті стартував проєкт для ефективного управління та моніторингу споживання енергії у громадах. Відео

Сюжети

На Прикарпатті обговорили старт проєкту «Співпраця задля впровадження систем енергетичного менеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей». Його реалізовує Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття в рамках співпраці між українськими громадами та данським муніципалітетом. Виконавчий директор Агенції Ігор Мельничук наголошує, що в умовах російської агресії питання енергозбереження та енергетичної безпеки надзвичайно важливе. Тож почали діяти ще до війни.

Участь в проєкті беруть три громади Івано-Франківщини. Це – Городенківська, Галицька та Долинська. Остання вже має великий досвід у питанні енергоефективності та ощадливого підходу до використання енергоресурсів. Ще у 2009 році, розповідає голова Долинської громади Іван Дирів, тут почали робити комплексну термомодернізацію житлових будинків. Цю роботу продовжують й досі.

А от Горінчівська громада, що на Закарпатті цьогоріч була змушена долати багато викликів. Справа в тому, що цей населений пункт досі не газифікований. Тож коли в Україні через масовані ракетні удари росіян по об’єктах енергетичної інфраструктури були аварійні відключення – чимало закладів не працювало. І на цей проєкт, каже голова громади Михайло Калинич, покладають великі надії.

Таким чином, наголошує керівниця проєкту Тетяна Данилів, в організаторів нині є 4 основні цілі. Зокрема, йдеться про технічне оснащення, навчання енергоменеджерів, налагодження діалогу з питань енергетичної безпеки та напрацювання програм і документів.

На реалізацію проєкту виділено понад 140 тисяч євро. Він триватиме до вересня.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua