Онлайн TV FM радіо FM пауза

Чому “Люба” викликала обурення в коломиян і як на це відреагував телеканал “ТЕТ”. Відео

Сюжети

«Встигнути до 30». Під такою назвою, на відомому телеканалі ТЕТ, транслювали серіал, де показали стереотипний образ героїні Люби, яка родом з міста Коломиї. Такому карикатурному персонажу обурилися коломияни, не пройшов повз і голова Коломийської міської ради, Богдан Станіславський, адже за його словами образ героїні побудований за найгіршими традиціями російської пропаганди:

“Ми всі справжні українці прагнемо перемоги над нашим споконвічним ворогом, який століттями принижував нашу українську ідентичність і нашу гідність, ставить під сумнів існування як держави, так й існування українців. Ми розуміємо, що кіно має дуже велику роль як пропагандистську і як просвітницьку і ми підтримуємо розвиток кіно в нашій державі. Наші бійці на передовій подивляться (серіал “Встигнути до 30”) і будуть питати один в одного: “Це у вас такі дівчата в Коломиї?”. Коли ми гордимось Коломиєю і коломиянами, адже це 800 років історії. Нам завжди хочуть нав’язати такий комплекс меншовартості”.

Спотворення образу викликало обурення не лише у міського голови, а й в чималої кількості українців. Під постом міського голови у Фейсбуці вони закликали творців фільму відвідати Коломию та ознайомитися з історією мальовничого міста. Ба більше, вибачитися за недолугий образ героїні Люби.

Міський голова звернувся до центрального медіа з офіційним листом, проте такої ж відповіді він поки не отримав. Втім пресслужба телеканалу ТЕТ на своєму сайті опублікували допис, в якому йдеться про те, що це комедія і не варто всі образи героїв сприймати публічно.

Скрін з сайту телеканалу “ТЕТ”

До того ж, вони зазначили, що героїня Люба хоча й родом із Коломиї, проте не є збірним образом мешканців міста. 

Скрін з сайту телеканалу “ТЕТ”

 До слова, автори анонсували другий сезон, зйомки та показ якого заплановані на 2024 рік.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua