Онлайн TV FM радіо FM пауза

Українець виграв найпрестижнішу студентську премію світу

Публікації

Українець Ігор Клименко став найкращим студентом світу за версією престижної Всесвітньої премії Global Student Prize. Про це сьогодні повідомили у Нью-Йорку, США, організатори премії Varkey Foundation. Ігор отримав нагороду у 100 000 доларів як студент, що здійснює найбільший реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і на суспільство загалом.

Ігор Клименко навчається на фізико-математичному факультеті у КПІ імені Ігоря Сікорського. У 5 класі, коли почалася війна в Україні, він зрозумів, що хоче допомогти своїй країні і почав розробляти роботів для розмінування. Завжди цікавився наукою, тож вирішив застосувати свої знання для розробки роботів для розмінування, а в 10 класі почав використовувати квадрокоптери та дрони у своїх винаходах. Останні два роки активно працює над своїм дослідженням Quadcopter Mines Detector, яке успішно презентує на численних конкурсах та виставках. Попри війну, Ігор щодня продовжує навчатися, щоб здобути якісну освіту для відбудови України.

Отриману премію в 100 000 доларів Ігор спрямує на розвиток своїх винаходів. У планах юного інноватора — масове виробництво. 

При виборі кращих студентів Global Student Prize бере до уваги декілька факторів: навчальні досягнення, креативність, інноваційні підходи, реальний вплив на своїх однолітків, спільноту та суспільства в цілому.  Свою перемогу Ігор отримав в результаті голосування журі, до складу якого вже другий рік поспіль входить й українська освітянка – засновниця й голова ГС “Освіторія” Зоя Литвин. 

Радію вже вдруге бути в команді журі і знайомитися з історіями найактивніших студентів світу. І водночас це не проста задача, адже кожен фіналіст гідний визнання та уваги. Звичайно ж, я радію, що цьогоріч переміг українець. Ігор Клименко має потенціал для впровадження позитивних змін на глобальному рівні. Його перемога ще раз покаже світові, що Україна – це держава вільних, розумних, нескорених людей, які залишаються драйверами розвитку навіть під час війни”, — говорить  голова ГС “Освіторія” Зоя Литвин.   

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua