Онлайн TV FM радіо FM пауза

Центри журналістської солідарності надали необхідну підтримку майже 200 медійникам

Публікації

До Центрів журналістської солідарності, які НСЖУ у співпраці з міжнародними партнерами відкрила у Львові, Івано-Франківську та Чернівцях за 50 днів їхньої роботи звернулося 196 журналістів. Більшість із них представляють регіональні медіа (78% звернень) та такі області, як Донецька, в тому числі, Маріуполь, Херсонська, Київська та м. Київ.

Про це пише РАІ з посиланням на НСЖУ. Серед найактуальніших потреб, із якими звертаються журналісти, є фінансова допомога, потреба в захисному спорядженні та аптечках, необхідність придбання чи оренди техніки, пошуки роботи чи місця для роботи. Є також запити на тренінги і навчання.

Центри журналістської солідарності реагують на запити медійників та надають необхідну підтримку. Так, 67 журналістів отримали захисне спорядження і аптечки, 64 медіапрацівники – фінансову допомогу, з технікою вдалося допомогти  46 журналістам.

Також Центри допомагають у пошуках роботи, надають можливість працювати в офісі з доступом до техніки та інтернету.

Трьом медіа завдяки підтримці Центрів вдалося відновити свою роботу. Деяким колегам також допомогли з одягом, побутовими речами, продуктами тощо.

«Відкрити Центри журналістської солідарності ми змогли за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів. Центри мають офісний простір з робочими місцями, де журналісти можуть комунікувати й працювати. Активісти Спілки модерують їхню роботу, допомагають колегам, які знайшли прихисток у цих областях, вирішити нагальні проблеми, отримати допомогу. Ми запрошуємо журналістів, які були змушені виїхати з небезпечних регіонів, звертатися до наших Центрів. Бо це не тільки можливість отримати фінансову чи гуманітарну допомогу, це й спілкування з колегами, налагодження звʼязків. Ми докладаємо всіх зусиль, аби кожен журналіст залишився у професії», – зазначив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Також він наголосив, що у Центрах вже провели низку навчальних заходів, зокрема, тренінги з надання медичної допомоги, круглі столи, зустрічі у професійному колі.

Звернутися до Центрів журналістської солідарності можна за такими адресами:

Івано-Франківськ: вул. Січових Стрільців, 25, офіс 5; тел.: +38066 507 1024.  

Львів: вул. Соломії Крушельницької, 5 (2 поверх); тел.: +38098 996 1125

Чернівці: пр. Незалежності, 96 (6 поверх); тел.: +38068 286 37 06

Також усі евакуйовані/постраждалі журналісти можуть заповнити анкету-опитування щодо гострих потреб за посиланням: https://bit.ly/3JcQFhK

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua