Онлайн TV FM радіо FM пауза

Особливості справляння податку на нерухоме майно

1 січня 2013 року набирає чинності  стаття 265 Податкового кодексу України  про податок на нерухоме майно.  Платитимуть його як фізичні,  так і юридичні особи, в тому  числі нерезиденти, які є власниками  об’єктів житлової нерухомості.

Ставку податку будуть встановлювати сільські, селищні або міські ради. Для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків – 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. У разі перевищення цих показників ставка податку становить 2,7%.

При нарахуванні суми податку враховується зменшення, яке надається один раз  на базовий податковий період, тобто  рік і до одного об’єкта нерухомості  за вибором (якщо їх декілька у власності): для квартир до 120 кв. метрів; для жилих будинків до 250 кв. метрів. Тобто, податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує, ці показники.

Для фізичних осіб обчислювати податок  будуть податківці. До 1 липня вони мають надіслати платнику податкове повідомлення-рішення про суму податку на нерухомість. У разі виникнення питань щодо суми податку, платники мають право звертатися до податкової для звірки даних і врегулювання відповідних питань.

Юридичні особи обчислюватимуть суму податку самостійно станом на 1 січня звітного року і до лютого цього ж року мають подати до податкової декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України.

Податок потрібно сплатити фізичним особам – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; юридичним особам – авансовими внесками щокварталу до 30 числа, що наступає за звітним кварталом, які відображається в річній податковій декларації.

Не оподатковується житлова  нерухомість, яка:

  • перебуває  у власності держави або територіальних  громадах (їх спільній власності);
  • розташована  в зонах відчуження та безумовного  (обов’язкового) відселення;
  • є будівлею дитячих будинків  сімейного типу;
  • є садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;
  • належить  багатодітним сім’ям та прийомним  сім’ям, у яких виховується троє  та більше дітей, але не більше  одного такого об’єкта на сім’ю.

Сектор взаємодії  із засобами масової інформації
та громадськістю ДПІ  у Галицькому районі

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua