Запах старості з’являється у людей в літньому віці. Дехто каже, що в старості зайвий раз важко доглядати за собою, пише
Країна здоров’я.

Вчені говорять, що справа не тільки в цих моментах. Японські фахівці стверджують, що запахи старості виникають в результаті хімічної сполуки, яка називається 2-ноненаль – це ненасичений безбарвний альдегід, що утворюється в результаті окислення жирних кислот Омега 7.

Вироблення ноненаля поступово збільшується після 30 років і досягає свого піку в похилому віці, коли не помічати його вже неможливо.

За словами вчених, це природні процеси у людей, але можна зробити ці запахи більш стерпними і послабити їхній вплив. Фахівці рекомендують купувати одяг з натуральних тканин, регулярно прати речі і постільну білизну, оскільки людина щодня втрачає достатню кількість відмерлих частинок шкіри – рогових клітин, на яких зберігається ноненаль.

Замість ванни краще приймати душ. Мило або гель для душу повинні бути pH-нейтральними, щоб не порушувати кислотно-жирову мантію шкіри. Після душу можна намазати шкіру зволожувальним кремом, що перешкоджає лущенню.

Приміщення необхідно регулярно провітрювати і проводити вологе прибирання. Іноді це літній людині зробити складно, тоді вона повинна звернутися до родичів.