Онлайн TV FM радіо FM пауза

Українка створила мобільний додаток контролю за якістю ліків

Українка Наталія Гуран створила програму, яка запобігатиме підробці медпрепаратів. За допомогою нового мобільного додатка можна за хвилину перевірити чи якісні ліки.

Про це повідомляє likicontrol.com.ua.

«Від споживання фальшивих ліків щороку у світі помирають 700 тисяч людей. Одна з найнебезпечніших хвороб в Україні – туберкульоз. У більшості летальних випадків винні саме неякісні піґулки. Це і стало основною мотивацією для створення стартапу», – стверджує засновниця проекту.

За її словами, найчастіше шахраї наживаються на піґулках від головного болю, знеболювальних, вітамінах та гормональних препаратах.

«Програма видає, що реєстраційне посвідчення дійсне, але є заборонені серії. Людина має перевірити, що щойно придбана серія не є заборонена. Вона на упаковці переглядає серію і звіряє, чи вона якісна, чи заборонена», – пояснює Гуран.

У додатку програми можна переглянути всі копії розпоряджень Держслужби з лікарських препаратів щодо тимчасової або постійної заборони.

Мобільний додаток діє за допомогою реєстру Міністерства охорони здоров’я.

Зараз у програмі зареєстровано майже 13 тисяч лікарських засобів. База мобільного додатку «Ліки контроль» поповнюється двічі на добу.

У планах розробників залучити у базу якнайбільше державних реєстрів за допомогою Міністерства охорони здоров’я.

Схожий проект діє у Сполучених Штатах Америки. Ним користуються понад шість мільйонів людей.

Нагадаємо, уряд затвердив перелік ліків для закупівлі міжнародними організаціями.

Джерело: hromadske.ua

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua