Онлайн TV FM радіо FM пауза

У Франківську лікарі розповідали, як можна запобігти цукровому діабету

У четвер, 7 квітня, традиційно відзначається Всесвітній день здоров’я. Саме тому в міській поліклініці №2 відбулася акція «День здоров’я» – «Рання діагностика цукрового діабету», пише ГК.

Усім охочим проводитимуть безкоштовне вимірювання рівня цукру в крові. Окрім того, пацієнтів консультував лікар-ендокринолог. За словами лікарів, акція «Рання діагностика цукрового діабету» проводиться, щоб привернути увагу жителів міста Івано-Франківська до свого здоров’я та зацікавити до ведення здорового способу життя. Такі акції допомагають вчасно попередити багато складних захворювань.

На сьогоднішній день на Прикарпатті нараховується більш ніж 44,5 тисячі хворих на діабет, з них понад 5 тисяч осіб змушені вживати інсулін, 18 тисяч – цукрознижуючі препарати. Зростає рівень дитячої захворюваності: щороку цукровий діабет діагностують у 40-50 дітей, зокрема, наймолодшого віку.

Для попередження цукрового діабету II типу потрібно слідкувати за своєю вагою, при цьому проти цукрового діабету І типу профілактики немає.

«ІІ тип діабету пов’язаний з факторами ризику, а саме: ожиріння або зайва вага, малорухомий спосіб життя і певною генетичною спадковою схильністю. Тому діабет ІІ типу ми можемо попередити, слідкуючи за своєю вагою. Люди, що мають зайву вагу — мають схуднути. І бути фізично більш активними — як мінімум 30 хвилин на день ходити. Це дуже важливо для профілактики діабету і для профілактики серцево-судинних захворювань також», — наголошують медики.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua